0
clear
  • Schluter Kerdi Туш Комплет 48 x 72 Туш Лента (KSK1220/1830 година) со 2 ПВЦ Поврзување на Страната, Wedi Заеднички Пломби и 4 од не ' Рѓосувачки Челик Решетки
  • -20%
  • -20%
Schluter Kerdi Туш Комплет 48 x 72 Туш Лента (KSK1220/1830 година) со 2 ПВЦ Поврзување на Страната, Wedi Заеднички Пломби и 4 од не ' Рѓосувачки Челик Решетки

Schluter Kerdi Туш Комплет 48 x 72 Туш Лента (KSK1220/1830 година) со 2 ПВЦ Поврзување на Страната, Wedi Заеднички

DEN 13668.00

Достапност
Достапно за нарачка

ТУШ ФАХ : пред скатен туш фах KST1220/1830 година (48 Инчи x 72 Инчи) е машина фабрикувани да се обезбеди соодветна дренажа на вода.КОМПЛЕТ : Schluter Kerdi Туш за Полнење е all-inclusive пакет содржи секој од факултетот за семејството на компоненти потребни за да се создаде одржување-бесплатен вдп туш собранието без малтер кревет.ЛЕНТИ : Сите префабрикувани компоненти (туш тротоарот и туш пан) се пре-waterproofed, која заштедува време, за време на инсталацијата.Комплет, исто така, ги вклучува сите предмети што треба да се водоотпорен другите компоненти на вашиот туш : вентил печат (4-1/2), цевки печат (3/4 Во), 4 внатрешноста агли, 2 надворешни агли, kerdi цедилка (КД-УЛ) и Wedi Заеднички пломби цевка (10.5 мл).ЛЕСНОТИЈАТА НА ИНСТАЛАЦИЈА : на Kerdi туш тротоарот и Kerdi туш фах се направени од високо-густина на полимер.Материјалот е лесен и trimmable да се постигне саканиот туш база големина.ГАРАНЦИЈА : Kerdi туш се покриени од страна на 15 години Schluter Системи производители гаранција кога изградена според упатството.На Schluter Kerdi Туш за Полнење е one-stop решение за крајната туш искуство.Schluter Туш Колекции се широко се прославува за нивните леснотијата на инсталација, лесна за употреба, и издржливост.Kerdi технологија го прави полесно од било кога да се изгради лесен и одржување-бесплатен туш.Овој комплет бродови со 4-Инчен Нерѓосувачки Челик Решетки да се стави завршувањето на допир на вашиот нов или реновиран бања.Содржи : KSK1220/1830 година Туш Tray38 Инчен Kerdi Туш Тротоарот (x 2 Парчиња)128 Квадратни Метри на Ленти Membrane2x 33 Стапки x 5 Инчи Kerdi Бенд Ленти Лента.2 Инчен ПВЦ Flange Joint Пломби Цевка 10.5 оз и Kerdi Цедилка KD-STRValve и Цевка Печат + 4x внатре и 2x надвор corners Stainless Челични Решетки KD4 GRKE.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

New York Yankees.Арон Судија.Над 30 Години во Sportscard Индустрија!.Повеќе Картичка Налози се во комбинација!.Сите Ка

На Спартанско Пена Пиштол Модел #481 произведува подготвен да се користи пена на побарувачката.Едноставн

1 Пластична кутија за пакување, повеќе ребра се погодни за класификација, лесен за складирање и за носењ

Dltmysh.Изработени од нерѓосувачки челикНаправени на 304 нерѓосувачки челик, таа има добра отпорност на кор

Производителот гаранција може да не се применува.ХССG DIN 340 Пакет од 10 Тип N Точно спирала вежба малку, со

Фан тип : метал хоризонталната оска turbofan.Брзината на ветерот : 3 продавница.Овој радијатор има напојувањ

Во каталогот, ќе се нуди избрани орев и гром комплет, пластична капа за подлошки, завртки за третираат др

Ова е пластична модел комплет.Собрание и сликарството е потребно.Боја и лепак НЕ е вклучена.Содржи дело

Пластични модел на одлучување.Воздухопловството.Авиони.Бристол 175 Britannia Африканските Сафари.Пластични

Производителот : RESKIT (Украина).Скала : 1 / 72 Материјал : СМОЛА.Комплет опис : Unpainted, Unassembled.Состојба : Нова.AGM65

Бренд : Honeywell.Производот Број : T915 C1407 TEMP КОНТРОЛЕР 1590 20 FT 135 OHMS.Категорија : HVAC.Слободен Испорака на оваа то

Се сретне вашата страст за воздухопловство колекционерски предмети Додадете на вашата колекција на ав

Светот е #1 Препорачува Бренд* (*се Препорачува од страна на повеќе машина за миење садови брендови во све

ВУЛКАН ХАРТ.ТЕРМОСТАТ 40931600001 Висок Квалитет.Брод Тежина : 17.89 Lbs.Griddle Термостат за Полнење, [ T'Stat FDTO ] [ Temp 100

Бренд : Honeywell.Производот Број : RM7895 A1048 120 V НАИЗМЕНИЧНА ОСНОВНО РЕЛЕ МОДУЛ БЕЗ A Категорија : HVAC.Слободен Ис

Please wait...