0
clear
  • КУРТ 16025 Замена на Chevrolet Silverado, GMC Сиера 2500, 3500 HD дух пакостник Систем 5 Тркала Нозе, 25,000 lbs, Hitch Главата Потребни
  • -20%
  • -20%
КУРТ 16025 Замена на Chevrolet Silverado, GMC Сиера 2500, 3500 HD дух пакостник Систем 5 Тркала Нозе, 25,000 lbs, Hitch Главата Потребни

КУРТ 16025 Замена на Chevrolet Silverado, GMC Сиера 2500, 3500 HD дух пакостник Систем 5 Тркала Нозе, 25,000 lbs,

DEN 11514.24

Достапност
Достапно за нарачка

ЛЕСНО ДА СЕ ИНСТАЛИРА.Со користење на сет на подлога, нозете брзо и лесно да се пушти во пакови, веднаш опремување на камион за 5 тркала влечење.Без разлика дали сте на работа, играње или пак малку од двете, КУРТ влечење производи им овозможи на вас и на вашите членови на екипажот да се направи спомени кои ќе траат цел живот.Тие користат едноставни четврт-претвори подлога да брзо и лесно да се пушти во камионот корито дух пакостник систем секогаш кога е потребно (фабрика дух пакостник систем е потребно).Повеќето уникатна карактеристика на КУРТ ОЕМ дух пакостник систем 5 тркала нозе е нивниот четврт-претвори anchoring систем.Овој сет од 5 тркала нозе одговара на дух пакостник систем во одберете модел години на Chevrolet Silverado и GMC Сиера 2500 3500 HD и HD со 8-нога кревет.Со сè, од сопствени приколка hitches и приколка инсталации за 5 тркала hitches и товар превозници, имаме влечење опрема треба да се направи поголемиот дел од секоја авантура.За да ви даде доверба во секоја работа што се обврзуваат со вашиот камион, ние им даде на нашите ОЕМ дух пакостник систем 5 тркала нозе траен карбид црна прав грб заврши.Ова ги прави високо отпорна на гребење, ' рѓа и УВ штета.КУРТ ОЕМ дух пакостник систем 5 тркала нозе се овозможи побрзо, полесно и посигурно инсталација на вашиот КУРТ 5 тркала hitch.ТИВКО ВЛЕЧЕЊЕ.Тие оценет за 25,000 lbs.Тие ги користат на камионот корито на монтирање на платформа, наречена дух пакостник систем, изграден во одредени магнети денес со влечење првично пакет., нозете се компатибилни со сите КУРТ 5 тркала hitches (тежина капацитети се ограничени на најниско рангирани влечење компонента).GTW (ограничен од страна на најниско рангирани влечење компонента).Четврт чекор заштита обезбедуваат потребната сила за влечење на тешки-должност 5 тркала приколки, и тие функција на прилагодливи дизајн за совршено да се заклучи hitch на своето место и да ги елиминираат било chucking звуци.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Please wait...