0
clear
  • Викинг Mens Руна Формула Pendant Ѓердан 925 Sterling Silver Нордиска Нордиските Селтик Рунически Накит - Заштита Амајлија Talisman -Старец Futhark Odal Tiwaz Sowilo Hagalaz -Викинг Подароци за Мажи
  • -20%
  • -20%
Викинг Mens Руна Формула Pendant Ѓердан 925 Sterling Silver Нордиска Нордиските Селтик Рунически Накит - Заштита Амајлија Talisman -Старец Futhark Odal Tiwaz Sowilo Hagalaz -Викинг Подароци за Мажи

Викинг Mens Руна Формула Pendant Ѓердан 925 Sterling Silver Нордиска Нордиските Селтик Рунически Накит - Заштита

DEN 1176.00

Достапност
Достапно за нарачка

✔️ АВТЕНТИЧНИ ДИЗАЈН : Оваа магија викинг рунически ѓердан за мажите ќе им даде сила, доверба и добра среќа; Направени од Цврст 925 Sterling Silver од страна на тим на стручни македонски занаетчии. ✔️ БЛАГОРОДЕН МЕТАЛ : Цврсти 925 Фунта Среброто Оксидира за подлабоко контраст, Противалергиски, никел и олово-слободни. ✔️ ДЕТАЛИ : Pendant Големина : 1 3/4" x 3/8" (43 x 9 mm), Pendant Тежина : 0.2 оз (appx 6 g).Превезува со слободни висок квалитет восок памук кабелот 28" (70 см), Спакувани во домот етикетирани торбичка и е подготвен да се даде како подарок. ✔️ НОРДИСКА рачно изработени НАКИТ : Оваа заштита амајлија за мажите е формула на Викинг античка руни.Секој руна има свое свето значење.Оваа talisman ќе биде вашиот помошник и поддршка во животот.Odal е симбол на просперитет и благосостојба, семејна благосостојба, и успех во секој потфат.Tyr (Tiwaz) е симбол на сила и храброст.Sowilo е симбол на остварување на целите и моќ.Hagalaz е симбол симбол за машкост, сила, оган на љубовта, и страст. ✔️ СОВРШЕН ПОДАРОК : Што се може да се размислува за подарок на вашите драги оние, до вашите пријатели и роднини, за да вашите колеги и деловни партнери.Понекогаш малку дар може да направи голема за вашето пријателство.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Овој ѓердан е направен со гроздобер лажица.Тоа е рачно изработени и дизајнирани во мојот дом.Тоа е украс

Овој уникатен ѓердан е направен од гроздобер нож.Јас прикачиле dragonfly и сивата се вртат мушка.Тоа е рачно

Овој Уникатен Ѓердан е направен од Гроздобер Лажица.Деталите вклучуваат чипка позадина со различно обо

Злато обложено со текот на месинг.Емајлот се пополни.Назад врежани.Сваровски скапоцен камен.Убава уроц

Овој Уникатен Ѓердан е направен од Гроздобер Лажица.Тоа има Теал Крпа се Вртат и Гроздобер Портокал Коп

Тоа е причината зошто ние го занаетчиски нашата колекција на прекрасни ѓердани, обетки, и прстени со ква

Уникатен sessional различни дизајн на накит случај обезбеди без лого за подарок (Накит случај вклучени дури

Овој уникатен ѓердан е направен од гроздобер нож.Тоа е голем подарок за некој кој сака Фудбал.Имам додад

Св Јован Бог Keychain, Спојувалка или Ѓердан Во Античкиот Бронза Заврши.Доаѓа со сите шарм во првите 3 фотогр

Овој уникатен ѓердан е направен од гроздобер лажица.На чинијата на лажица има многу посебни отсечени ди

Хармонија топката е прекрасна парче на накит.Тоа е во суштина свири pendant, па кога ќе се преселат, емитува

Овој уникатен ѓердан е направен од гроздобер нож.Тоа покажува некои гроздобер патина и носат.Тоа е укра

Please wait...