0
clear
  • ECCPP Издувната цевка 674-406 Патникот Страна Правото RH за 1997-1998 за Форд за F-150 за F-250 Експедицијата Пикап Камион 4.6 L 5.4 L
  • -20%
  • -20%
ECCPP Издувната цевка 674-406 Патникот Страна Правото RH за 1997-1998 за Форд за F-150 за F-250 Експедицијата Пикап Камион 4.6 L 5.4 L

ECCPP Издувната цевка 674-406 Патникот Страна Правото RH за 1997-1998 за Форд за F-150 за F-250 Експедицијата Пикап

DEN 1125.60

Достапност
Достапно за нарачка

Како гори моторот на гас на власт вашиот автомобил, издувниот систем емитира гасови што содржи водена пареа, unburned гориво, и кисела загадувачи.На каталитички конвертор филтрира повеќето од загадувачите, конвертирање на издувни гасови на помалку токсични спореден производ на јаглерод диоксид и вода и пареа за заштита на животната средина.со помош на пет основни делови кои кислород сензор, издувната цевка, каталитички конвертор, и пригушувач се соединил со дихтунзи, издувниот систем може да се минимизира истекување.Во издувниот систем, комбинација на издувната цевка и tailpipe може да се очигледно подобрување на издувни гасови ефикасност, со која се бара на издувната цевка е дизајниран да биде мазна внатре, со мала кривина.Под работата на издувната цевка и tailpipe, таму ќе биде мека и пријатен звук, кој може да се даде на возачот задоволство возачко искуство.Ве молиме проверете година/направат/модел на вашето возило од страна на дел пронаоѓач алатка на горниот лев агол да се потврди компатибилноста пред да купите. 1996-2000 Тојота 4 Runner База Спорт Комунални 4-Врата. 1996-2000 Тојота 4 Runner Ограничен Спорт Комунални 4-Врата. 1996-2000 Тојота 4 Runner SR5 Спорт Комунални 4-Врата. 1996-1998 Тојота T100 База На Продолжена Кабина Камионот 2-Врата. 1994-1998 Тојота T100 База Стандард Кабината Камионот 2-Врата. 1996-1997 Тојота T100 DLX Продолжена Кабина Камионот 2-Врата. 1996-1997 Тојота T100 DLX Стандард Кабината Камионот 2-Врата. 1995 Тојота T100 DX Продолжена Кабина Камионот 2-Врата. 1r.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Произведен да OE дизајн обезбедување колектор ќе се редат и протокот како оригиналот единица.Висок степ

Идеална замена ова издувната цевка беше прецизностдизајнира, развива и durably произведени за да одговара

Надгради материјали ова замена на издувната цевка е изградена од нодуларен железо за да се спречат идн

Заострените Завртки центар основна плоча над гром дупки и се лизга одговара черупка ви овозможува да се

Како гори моторот на гас на власт вашиот автомобил, издувниот систем емитира гасови што содржи водена п

Идеална замена ова издувната цевка беше прецизностдизајнира, развива и durably произведени за да одговара

Како гори моторот на гас на власт вашиот автомобил, издувниот систем емитира гасови што содржи водена п

Бренд Нови Леано Железо Издувната Цевка.Патникот Страна; Право На Моторот.Компатибилен За 20072011 Wrangler w / 3

Идеална замена ова издувната цевка беше прецизностдизајнира, развива и durably произведени за да одговара

Please wait...