0
clear
  • GuoShuang Мажите 316L не ' рѓосувачки челик нордиска викинг oidn е волк главата celt амајлија pendant ѓердан
  • -20%
  • -20%
GuoShuang Мажите 316L не ' рѓосувачки челик нордиска викинг oidn е волк главата celt амајлија pendant ѓердан

GuoShuang Мажите 316L не ' рѓосувачки челик нордиска викинг oidn е волк главата celt амајлија pendant ѓердан

DEN 312.00

Достапност
Достапно за нарачка

За Materimal : накит направени од не ' Рѓосувачки челик ,ослободен од никел , се задржи сјајни за животот и не се штетни за луѓето.Pendant Големина : 1.6 Инчен * 1.4 Инчен Синџир Големина : 24 Инчи.Во Оваа викинг накит / ѓердан,Fenrir,често се преведува "Fenris-волк", е монструозен волкот во Нордиска митологија.Во двете Поетски Edda и Проза Edda, Fenrir е татко на волци Skoll и Hati Hroovitnisson, е син на Локи.Подарок Избор Тоа е идеален подарок за себе, вашето љубовници, пријателите, вашето семејство (татко, мама, браќа, сестри) или од други луѓе почитувани за на роденден, Божиќ, датира, матура, свадба, ден на мајката, ангажирање, денот на вљубените и сите специјални датуми за вас.Нордиска Pendant Ѓердан не е само дар, но исто така најдобар сакаат за себе и една те сакам.Како Scandinavians тоа е природен чекор за нас да концепти Викинг Култура за накит ,имаме познавање и почитување бара да користите symbology, руни, дизајни и концепти на правилен начин.Викинг Накит-не е тајна дека Викинзите сакаше своите накит.Викинг накит е форма на само-изразување и алијансата, слично како што е во многу култури денес.Тоа служи на целта на portraying силата на носителите, како на пример во случај на Тор е чекан pendant претставуваат моќта на гром и молња.Изработка рефлектира нивната верност кон нивните богови, верувања и наследство.Овие различни Викинг симболи не се само резултат на накит – тие биле врежани на руна камења и кон нивното оружје.Пакет на информации : . · 1 x Викинг Pendant Ѓердан. · 1 x Valknut Подарок Торба.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Можете да се вратите оваа точка од која било причина : нема превозот обвиненија.Одете на Вашите Нарачки

24 K злато вакуум позлата висок квалитет pendant синџир.Никел слободни и да доведе бесплатно со злато шалче.Н

Адвокатско Злато Позлатен Cz ХипХоп Iced Од CZ Pendant.Синџир Должина : 24" Инчи Долго x 4mm.Направени Од чисто Меси

Вистински Специјалитет Mardi Gras Тема Монистра.Medallion направени од издржлив polystone смола.Убава рака нанижани

Можете да се вратите оваа точка од која било причина : нема превозот обвиненија.Објектот мора да се врат

Можете да се вратите оваа точка од која било причина : нема превозот обвиненија.Објектот мора да се врат

ПОВОД : Електронска музика / Рап / Диско / Shows / Настани / Церемонии / посебни дена / Дипломирањето / Роденден

Индија 1 Naya Paisa {19571962} 3 S 3 L КОЈ пред : Ashoka лав главниот Државен Грб на Индија, како и на националниот грб на

ГОЛЕМИНА : Крстот pendant за мажи должина 1.18"(30мм), ширина 0.7"(18mm).Високо полиран и shinny на двете страни од крсто

Произведено во САД ????Овие Дијаманти се Намали Јаже Синџири се НАПРАВЕНИ ДА ТРААТ до 20 X повеќе од 24 karat зл

Носам сам со неформални или формални облека за секојдневниот модерна елеганција, со вашите омилени pendant

Pendant Големина : 18 mm x 7.5 mm.Гарантира 14k Вистински Злато и "14k" Печат.БЕЗ златен или позлатен исполнет "БЕЗ пра

Овој прекрасен страна направена жица ткаени бакар pendant акцентирани со блескави зелена ахат монистра пр

Минималистички, но стилски крстот ѓердан, никогаш не се застарени.TASBERN Крстот Ѓердан за Мажи / Момчиња / Ж

✍✍Материјал : Изработени од еколошки бакар, 18 K злато позлатен на површината.⭐⭐Инкрустирани со висок к

Обична, проста и класичната крстот pendant.ПО ПРОДАЖБАТА на УСЛУГАТА : Слободна размена или целосна парите

Опис на производот Оваа рачно изработени 24 K злато vermeil фунта сребрени Римски уметност pendant карактеристи

Please wait...