0
clear
  • КУРТ 16065 Q20 5 Тркала Hitch, од 20.000 кг, Одберете Chevrolet Silverado, GMC Сиера 2500, 3500 HD, 8-Нога Кревет дух пакостник Систем
  • -20%
  • -20%
КУРТ 16065 Q20 5 Тркала Hitch, од 20.000 кг, Одберете Chevrolet Silverado, GMC Сиера 2500, 3500 HD, 8-Нога Кревет дух пакостник Систем

КУРТ 16065 Q20 5 Тркала Hitch, од 20.000 кг, Одберете Chevrolet Silverado, GMC Сиера 2500, 3500 HD, 8-Нога Кревет

DEN 23998.80

Достапност
Достапно за нарачка

Оваа 20 K 5 тркала hitch доаѓа со тежина капацитет од 20.Овој уникатен pivoting механизам е изграден во hitch главата и овозможува да го навалите со 5 тркала приколка во која било насока е потребно.000 евра lbs.За кратко кревет камиони, екстра царинење може да бидат потребни при изработка на тесни се врти.Тоа се тестирани на SAE J2638 спецификации.Ова П-серија КУРТ 5 тркала hitch е конструиран за да се промовира quietest 5 тркала влечење е можно.ЛЕСНО РАКУВАЊЕ.Тоа карактеристики на само-усогласување на главата, да помогне да се намали грешки при правење резервни копии на kingpin, како и три-позиција спојка индикатор кој е видлив од камион кабината, елиминирање на потребата да се излезе од возилото за да се провери врската.Тоа погодно покажува ако 5 тркала hitch е заедно, uncoupled или подготвен да се забавува.Овие нозе се наменети само за да ги собере одберете Chevrolet или GMC камиони со една година-специфични дух пакостник систем и не може да се инсталира без тоа.Користење на КУРТ Двојно Заклучување EZr или Двојно Заклучување gooseneck и Х5 адаптер плоча ви овозможува да имате отстранлив сет на индустрија-стандард 5 тркала база шини.На Q20, исто така, прави спојување процесот полесно.Дршката е, исто така, lockable за максимална безбедност на патот. 5 тркала нозе се стандардна опција за монтажа на 5-ти тркало hitch, но тие само ќе се вклопи во долго-кревет камион.Ако вашиот камион нема ОЕМ дух пакостник систем, ќе треба да се инсталира 5 тркала шини.На подлога функција на прилагодливи дизајн за совршено да се заклучи hitch на своето место и да ги елиминираат било chucking звуци, и нозете да се заврши во трајни карбид црна прав грб да биде многу отпорен на гребење, ' рѓа и УВ штета.Со својата двојна-заклучување вилици за 360-степен pin контакт и три маснотии фитинзи за континуирано подмачкување, на сферични axial имајќи го обезбедува непречено, безбеден, тивок влечење, дури и со големи 5 тркала приколки.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

ЛЕСНО ДА СЕ ИНСТАЛИРА.Со користење на сет на подлога, нозете брзо и лесно да се пушти во пакови, веднаш оп

Please wait...