0
clear
  • Карбид Падна Дрво Вртење алатки поставите Струг Погруб Finisher Detailer Swan Вратот Hollower Разделба Алатки и Меѓусебно Алуминиум Легура Зафат се Справи со Дијамант Круг Плош?
  • -20%
  • -20%
Карбид Падна Дрво Вртење алатки поставите Струг Погруб Finisher Detailer Swan Вратот Hollower Разделба Алатки и Меѓусебно Алуминиум Легура Зафат се Справи со Дијамант Круг Плош?

Карбид Падна Дрво Вртење алатки поставите Струг Погруб Finisher Detailer Swan Вратот Hollower Разделба Алатки и

DEN 2975.76

Достапност
Достапно за нарачка

Материјал : алуминиум легура, НЕРЃОСУВАЧКИ ЧЕЛИК, Волфрам Карбид.Средината на Големината Алатка Детали : CNC изработени од нерѓосувачки челик плоштадот, што ги прави посилни, поцврста и помала е веројатноста да се тркалаат круг од окно алатки, Карактеристики на плоштадот вратило па станот назад може да се чуваат рамно на алатка за одмор и ниво со подот.Заменливи се Справи со:Натпревар 1pcs црна алуминиум легура се справи.Се разбира, можете, исто така, може да се направи се справи со DIY.Indexable Замена карбид вметнете дизајн : поврзуваа со Карбид Insert, Indexable ви даде свеж работ за максимална машина живот.Лесен за користење : во голема мера поедноставен учење curving кога вртење, Без комплицирани агли за да се научат и се сеќавам, На сите нивоа на вештини дрво ентузијаст или DIY.Прави roughing побрзо, поедноставно и побезбедно.Појавување на indexable square14 × 14 × 2.0 mm карбид влошки.Брзо се претвори и издлабени до посакуваната форма со оваа алатка.Појавување на indexable 12mm круг карбид падна.Совршено да се заплеткани мали детали работа, ќе се користат за секое вртење.Појавување на indexable дијамант VEMN160208 и VEMN160202 карбид ножеви.Brazed карбид совет ножот ќе обезбедува поостри ефект и повеќе животен век.Замена на сечилото е лесно да се промени.Ќе најдете лесно е да се заврши шупливи форми со нашите swan вратот hollower алатка.Појавување на indexable 12mm круг карбид замена машина.Димензија:должина 14.17"(360mm),дијаметар 1.02"(26mm),отворот 0.472"(12mm).На заменлив вртење алатка се справи со прифаќа сите одделни Дрво Вртење Алатки бар во нашата продавница , или други Woodturning алатки лентата со 12mm дијаметар.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Количина : 2 парчиња.A : 15 / 16" Б : 1 / 2" C : 7 / 16" D : 11 / 2", Месо Тело 1 / 2" 250102 Досадно, Претворајќи Алатка Држачот за

➤Направени од Волфрам челик,Секоја промена алатка трае само неколку секунди, со висок квалитет ➤Може

Сигурно има 3 / 16 1 / 2" плоштад дијаметар алатка битови.За користење со РЕЛЕВАНТНОСТА алатка пост 250100 или 2

Сет од 5 ХСС Ножеви 1 / 16" X 5 / 16" X 3.5" за Струг Разделба Отсечени Носители.РАЗДЕЛБА ОТСЕЧЕНИ АЛАТКА НОСИТЕЛО

Please wait...