0
clear
  • FEL-PRO СВ 72871 Вентил Матични Печат Сет
  • -20%
  • -20%
FEL-PRO СВ 72871 Вентил Матични Печат Сет

FEL-PRO СВ 72871 Вентил Матични Печат Сет

DEN 606.96

Достапност
Достапно за нарачка

ПРАВО ТИП Вентил матични печати дизајни се со одредена апликација за поправка повод користејќи или deflector (umbrella) заптивки, O-ring стил или позитивни заптивки.КВАЛИТЕТ на МАТЕРИЈАЛИ Секој вентил матични печат карактеристики материјали врз основа на специфичните барање за поправка на вашето возило.ИНЖЕНЕРИНГ ЕКСПЕРТИЗА Делови се ревидираат, потврдени и одобрени од страна Fel-Pro инженери низ ригорозни истражувања, развој и тестирање.ИНСТАЛАЦИЈА ПОМОШ Инсталација алатка вклучени за да се заштити внатрешната усна на печат од оштетување за време на печат инсталација.ПОКРИЕНОСТ Достапни за домашни и странски nameplate возила.Сино-белиот чад од tailpipe особено на ладно стартување или забрзување.Прекумерна потрошувачка на нафта.Деградација на каталитички конвертор, што резултира во Проверете Мотор светлина.Прекумерна употреба на јаглерод израстоци на вентили, што резултира во груба работи.Fel-Pro® дихтунзи нудат 100% возило справување со одредена апликација материјали да ви даде запечатување решенија со перформанси и издржливост професионалци доверба Прекумерна потрошувачка на нафта од носат или деградирани вентил матични заптивки може да биде проблематична, што доведува до сериозни мотор проблеми ако не се санираат.Тоа е зошто Fel-Pro Инженерски тим, како критика на OE дизајни за секој вентил матични печат за да се утврди најдобро решение за апликацијата.Fel-Pro вентил матични пломби се помогне да се обезбеди сигурен печат дури и на повеќето проблематично апликации.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

На XF405 е оптика вклучуваат интегриран 15x HD оптички зум до 30x Напреден Зум, девет перки ирис за повеќе прир

★.Високо Квалитетен Материјал : Направен од здрав & трајни носатотпорни се чувствува и исклучителна мен

ОРИГИНАЛИТЕ ИЗОЛИРАНИ ШИШЕ за ВОДА : Takeya Оригинали од Нерѓосувачки Челик, Шише за Вода држи пијалоци лед

ТУШ ФАХ : пред скатен туш фах KST1220 / 1830 година (48 Инчи x 72 Инчи) е машина фабрикувани да се обезбеди соодветн

5 PCS 18s Lipo Батеријата Тестер на Напон, Нисконапонски Аларм во Режим за 28 S, во Функција на Проверка на Вашат

Карневалот Фестивал.Оваа кошула е мека & кул да се носат како што е фино плетени со лесна текстура ткаени

【Големина】 : Вкупно димензија : 15.75 x 2.36 во.Јапонски стил futon душекот перница е рустикален, дебела и дише,

Тоа може да биде поставен насекаде, тоа ќе биде интегрирано со животната средина Име на производ : Оган Ex

ПРАВО ТИП Вентил матични печати дизајни се со одредена апликација за поправка повод користејќи или deflec

【ТешкиДолжност Griddle Додатоци Комплет 】Направени од високо квалитетни нерѓосувачки челик, кој е здрав

Тројно сечење на работ дизајн е најдобриот во индустријата.Две напред соочуваат со рабови и една задна

ПРАВО ТИП Вентил матични печати дизајни се со одредена апликација за поправка повод користејќи или deflec

Пена ленти се користат за звук dampening, изолациони, gasketing, амортизирање / соочи, и запечатување и се наменет

ДРВО ЖИТО ТАБЕЛА ВРВОТ : богат дрво жито заврши на маса и со седишта во комбинација со стол е висока 220 фу

Ова исто така го прави одличен подарок за било кој повод!Riah Мода е основана во 2008 година во Лос Анџелес, с

ИЗОЛИРАНИ CAMELBAK ШИШЕ за ВОДА На : Camel Bak Подиумот Студ Изолирани Шише за Вода поставува стандард за оптима

ПОВЕЌЕ ЗАБАВА ЗА ЖИВОТ DIY дијамант сликарство може да се доживее чувство на постигнување,да научат да с

Големина : 5" Налепници се печатени во највисоката резолуција можно е јасно жив налепници.УВзаштитени Л

Децата може да стане секојдневна херои со овој ЛЕГО Град дивиот свет и Спасување Надвор од Roader (60301) playset,

Топката зглобовите и bushings вклучени за комплетна инсталација, заштеда на време и труд.Директна замена за

*ПОВЕЌЕ ПРОСТОР ЗА СÈ : До 9 Прегради (8 Прегради + 1 Фиока) со добро обмислен димензии биро организатор за в

Круг Бесконечност Шамија ✦СТИЛ НАПРАВИ ЕДНОСТАВНА✦ го Додадете овој стилски шамија за вашиот секојдн

Ако не сте задоволни за купувањето за било која причина, ние нудиме 30 ден парите назад гаранција.АнтиЛиз

Се ГОТВИ ЗДРАВА & РАМНОМЕРНО : рек воздигнува храна додека готвење и да се максимизира струење околу хра

Моќ далеку тврдоглав заглавени на храна за место слободни блескаво чисти садови.Направени со обновливи

МОНАКО ФРИЖИДЕР МАГНЕТ 002 ГРАДОТ НА МОНАКО ФРИЖИДЕР МАГНЕТИ.ГОЛЕМИНАТА НА СЕКОЈ ФРИЖИДЕР МАГНЕТИ (3.5" x 2.5

❤Материјал : Алуминиумски, тоа е доведе слободни и никел слободни ❤Големина : Pin е 2,8 cm 2,2 см(0.91 инчен 0.59

Please wait...