0
clear
  • 3/16 Карбид Плоштадот Крајот Мелница, HRC 45 Сте Еден Крај 4 Flute AlTiN Слој Милиони Делчиња (1, 3/16)
  • -20%
  • -20%
3/16 Карбид Плоштадот Крајот Мелница, HRC 45 Сте Еден Крај 4 Flute AlTiN Слој Милиони Делчиња (1, 3/16)

3/16 Карбид Плоштадот Крајот Мелница, HRC 45 Сте Еден Крај 4 Flute AlTiN Слој Милиони Делчиња (1, 3/16)

DEN 640.80

Достапност
Достапно за нарачка

Пакет се Вклучени : 1pc 3/16 " карбид плоштадот крајот Мелница.Материјал : Направен од микро зрна карбид.Карбид има поголема цврстина и отпорност на абење и одличен своите перформанси од високо-брзински челик.Обложување : Al Ti N, висока содржина на алуминиум обезбедува одлични топла цврстина и оксидација отпор.HRC 45 сте : карбид крајот мелница tools во excel работни јаглерод челици (~ HB225), алуминиумски челици (HB225 ~ 325), пред-појачани челици (до HRC45), појачани Челици (HRC40 ~ 45), леано железо.Флејта : 4 Флејта,висока цврстина ,широко се користи во плитки слот,профил мелничката,а заврши обработка.Објектот Пакет Количина : 1 | Големина : 3/16 во.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Карактеристики : .Флејта земјата со светска класа ISO9002 фабрика.Во споредба со ХСС и M35 Кобалт.Висока темп

Солидна карбид tools нуди долго алатка живот и побрзо сечење брзина од други супстрати, но се повеќе кршли

Кобалт челик алатки се слични на високобрзински челик, но со повеќе кобалт за подобрување на перформанс

Солидна карбид tools нуди долго алатка живот и побрзо сечење брзина од други супстрати, но се повеќе кршли

На месо тело е крајот на алатката, што се одржа во место со алатка носителот или машина.Крајот мелници се

Станува збор за груба заврши дека може да се измазнети од втор завршен намали (Храна треба да се намали з

Изработени од High Speed Челик.Целосно Мелење 4 Flutes.Соголени за Општа Намена Tools.Со добар Квалитет и ефективн

Сечење дијаметар толеранција е +0.p> Нијагарините Машина е дизајнирање и производство на прецизност сече

На месо тело е крајот на алатката, што се одржа во место со алатка носителот или машина.Двеflute дизајни по

Кобалт челик алатки се слични на високобрзински челик, но со повеќе кобалт за подобрување на перформанс

На крајот мелница три флејта оптимизација на храна и намалување на стапка, и на 30степен хеликс агол салд

Минијатурни крајот мелници создаде сложени намалувања потребни за прецизност индустрии.Алатката плош

4 flute дизајн за создавање на пофини бои и создавање на повисоки метал отстранување стапка^Стабилизатор ф

Солидна карбид tools нуди долго алатка живот и побрзо сечење брзина од други супстрати, но се повеќе кршли

Солидна карбид tools нуди долго алатка живот и побрзо сечење брзина од други супстрати, но се повеќе кршли

Солидна карбид tools нуди долго алатка живот и побрзо сечење брзина од други супстрати, но се повеќе кршли

Кобалт челик алатки се слични на високобрзински челик, но со повеќе кобалт за подобрување на перформанс

Тоа салда пониски агли "силни најсовремена за тешкодамашински материјали со повисоки агли' зголемен се

Please wait...