0
clear
  • Краток Headwrap Шамија На Коса И Вратоврска Turban Ткаенина Рачно Ткаени Дише Газа Светли Сини Ленти
  • -20%
  • -20%
Краток Headwrap Шамија На Коса И Вратоврска Turban Ткаенина Рачно Ткаени Дише Газа Светли Сини Ленти

Краток Headwrap Шамија На Коса И Вратоврска Turban Ткаенина Рачно Ткаени Дише Газа Светли Сини Ленти

DEN 407.76

Достапност
Достапно за нарачка

Оваа страна ткиво ткаенина беше направена од страна на ко-ops селски занаетчии во оддалечените рурални области.5 метри; Совршена големина за делумно покривање headband стилови и bandana врски.Малото уметничко варијација прави вашата набавка на повеќе посебни.Нема потреба за коса, игли за да ги задржи од лизгање и лизгање сите над главата.Тие се претежно од домашна страна на жените, семејства и ко-ops кои базен заедно своите ресурси за да се намали штетата на суровини и транспорт на готови производи на пазарот.Заличи вашето лице и ги креваш расположението со multicolors и jeweltone headcovers; колку повеќе бои, толку подобро за наоѓање на облека за да се совпаѓаат.Сите наши производи се етнички извори од селото занаетчии во земјите во развој.Не сите headwraps беа создадени еднакви.Краток headwraps мерка 1 метри широк и 4.Тие не се доволно широка за да во целост се опфаќаат возрасни големина глави.Половина завиткување да се покаже коса е нов тренд замена на обичните headbands и уво warmers.Тие се дизајнирани специјално за да ги реши сите најчестите косата со шамија прашања луѓе имаат.На газа-како текстура snuggly костец да дури и свиленкаста мека коса без да се движи.Тие се лесно да се врзуваат лабаво и навивам безбедно да остане на местото на целиот ден и ноќ, дури и кога спие.Празнините помеѓу теми им овозможуваат воздухот да вентилација преку.Погледнете фотографии и видео записи за да ги пробате чисто и елаборираат во стилот на опции.Нема потреба за тесни јазли кои се притисне вашиот мозок надвор.Поддршка на глобалната фер трговија помага да се ублажат гладта и екстремната сиромаштија во светот.Што олеснување!Handwoven ткаенина исто така е прв избор за excercise и забава на сонце, бидејќи absorbable памук soaks до пот.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

полиестер.Увезени.Изработени Од 100% Полиестер, Ултра Удобен, Strecthy И Издржливи, Можат Да Фитили Пот И Влаг

полиестер.Увезени.Изработени Од 100% Полиестер, Ултра Удобен, Strecthy И Издржливи, Можат Да Фитили Пот И Влаг

БРЕНД CIEHER.МАТЕРИЈАЛ Имитација бисери, rhinestones, легури, бакар жици, монистра.ДИЗАЈН Овој headpiece е составен

★ Е корола дијаметар е околу 18 см, обемот е околу 58 cm, со еластична бенд, прилагодлив, три бои да се избере

★ Е корола дијаметар е околу 14 см, обемот е околу 45 см, со еластична бенд, прилагодлив, три бои да се избер

полиестер.Увезени.Изработени Од 100% Полиестер, Ултра Удобен, Strecthy И Издржливи, Можат Да Фитили Пот И Влаг

полиестер.Увезени.Изработени Од 100% Полиестер, Ултра Удобен, Strecthy И Издржливи, Можат Да Фитили Пот И Влаг

полиестер.Увезени.Изработени Од 100% Полиестер, Ултра Удобен, Strecthy И Издржливи, Можат Да Фитили Пот И Влаг

полиестер.Увезени.Изработени Од 100% Полиестер, Ултра Удобен, Strecthy И Издржливи, Можат Да Фитили Пот И Влаг

полиестер.Увезени.Изработени Од 100% Полиестер, Ултра Удобен, Strecthy И Издржливи, Можат Да Фитили Пот И Влаг

Официјално Лиценцирани.Со задебелени букви, печатени тим логото екранот.Сите над, тимобоени дизајн.Мат

Промените вашиот стил и флип тоа во текот на друг мотивациони порака.Два од нив се прикажани, така што мо

полиестер.Увезени.Изработени Од 100% Полиестер, Ултра Удобен, Strecthy И Издржливи, Можат Да Фитили Пот И Влаг

Чувајте ги очите далеку од пот, потрошувачка далеку влага и сува брзо.Лесен и практичен : тоа се чувствув

Официјално лиценцирани UFC Headbands од Suddora.Широк / Дебела Покриеност Ова headband има 3.5" покривање и е совршена

полиестер.Увезени.Изработени Од 100% Полиестер, Ултра Удобен, Strecthy И Издржливи, Можат Да Фитили Пот И Влаг

Бојата може да постои мала разлика поради различни екранот се прикажува.Направи да се издвоите : црвено

Прирачник за мерење, ве молиме овозможи мало грешки на големината 【Носи Поени】 Постојат две тркалезни

♥Рачно изработени : оваа свадба коса парче е 100% рачно изработени од страна на rhinestones, кристал, стаклени м

полиестер.Увезени.Изработени Од 100% Полиестер, Ултра Удобен, Strecthy И Издржливи, Можат Да Фитили Пот И Влаг

полиестер.Увезени.Изработени Од 100% Полиестер, Ултра Удобен, Strecthy И Издржливи, Можат Да Фитили Пот И Влаг

Лесен и практичен : тоа се чувствува како облечен во ништо друго.Вистината е понекогаш повеќе апсурдно о

★ Шарени ткаени headbands се модерен и симпатична.Постојат 11 бои на headbands за да изберете од, кои може да бидат

[ МАКСИМАЛНА УДОБНОСТ ] Меѓу нашите лесни и нашиот стисок лента на внатрешниот headband да се задржи вашата he

полиестер.Увезени.Изработени Од 100% Полиестер, Ултра Удобен, Strecthy И Издржливи, Можат Да Фитили Пот И Влаг

4 Парчиња уво потоплите headband зима работи headband руно earband за девојки жени мажи Потребните додатоци : зима р

Please wait...