0
clear
  • 12FT Гориво Линија за Полнење 6AN 3/8 Универзална Сребро Нерѓосувачки Челик Плетенка AN6 си-пи-и Гас Масло Гориво Црево со 6Pcs Вртливата Црево Крајот Фитинзи (Црвено & Сина)
  • -20%
  • -20%
12FT Гориво Линија за Полнење 6AN 3/8 Универзална Сребро Нерѓосувачки Челик Плетенка AN6 си-пи-и Гас Масло Гориво Црево со 6Pcs Вртливата Црево Крајот Фитинзи (Црвено & Сина)

12FT Гориво Линија за Полнење 6AN 3/8 Универзална Сребро Нерѓосувачки Челик Плетенка AN6 си-пи-и Гас Масло Гориво

DEN 1005.12

Достапност
Достапно за нарачка

Материјал : не ' Рѓосувачки челик плетенка + CPE синтетички каучук.Приклучоци се изработени од алуминиумска легура, висока јачина и добра цврстина.Пакет Вклучувајќи : 1x 12 Ft Сребро AN6 нерѓосувачки челик плетенка гориво линија, 6x Црвено & Сина црево фитинг.Црево Големина (ID) : ЕДЕН-6, Должина : 12ft / 3.6 m, Боја : Сребро.Работна Температура : -40℉ на +350℉(-40℃ на +170℃).Работен Притисок : 500 PSI.Примена : Трки на гориво, бензинска пумпа, горива со етанол, смазка, алкохол врз основа горива, дизел, моторно масло & coolant итн, најсоодветен за тркачки автомобили & моторни трки со велосипеди, итн.Забелешка : за Професионална инсталација е препорачливо.Ве молиме не го инсталирате во корозивни средина, кој ќе влијае на работниот век на 6 AN плетенка гориво линија црево.Боја : Сребро Црево + Црвено& Сина Фитинзи | Големина : 12 FT 6 AN.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

АПЛИКАЦИЈА За трки на гориво, бензинска пумпа, дизел, моторно масло средниот слој : 304 од не ' рѓосувачки ч

Супериорен сврзување елиминира црево протриване кога се сече.Средно гума јакна ја зголемува вкупната ф

6.5 Стапки 5 / 16" ID(0.79 cm) X 5 / 8" OD(1.59 cm) Црна Полиестер, Засилено Гориво Линија.Дополнет со две полиестер спирал

Црево за пренесување на бензин, дизел гориво, етанол мешавини до E85, и биодизел мешавини до B20 Црна нитрил

Please wait...