0
clear
  • Mopar 82213823 20,000 lb Петто Тркало Hitch w/Едрилица
  • -20%
  • -20%
Mopar 82213823 20,000 lb Петто Тркало Hitch w/Едрилица

Mopar 82213823 20,000 lb Петто Тркало Hitch w/Едрилица

DEN 10701.12

Достапност
Достапно за нарачка

Вистински ОЕМ Делови и Прибор понудени од страна на Mopar (Оригинални Делови на Опремата Добавувачот за Chrysler, Dodge, Џип, Ram меморија и Фиат возила). 20,000 lb Петто Тркало Hitch со Едрилица.На 360 степени pivoting глава, исто така, помага да се овозможи непречено и тивко возење.Колор-кодирани ангажман индикатор дава во кабината визуелна потврда од соодветна hook-up.Инсталирање на камиони со или производство на Петтата Тркала/Gooseneck првично или Mopar Петто Тркало првично училиште.Монтажа Заградата 82213667 е исто така потребен.Mopar тешки-должност петто тркало hitches функција само-усогласување на главата и двојна вилици, кои го инхибираат штракаат и движење од страна на безбедно завиткување околу приколката е Kingpin.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Оваа 20 K 5 тркала hitch доаѓа со тежина капацитет од 20.Овој уникатен pivoting механизам е изграден во hitch главата

ЛЕСНО ДА СЕ ИНСТАЛИРА.Со користење на сет на подлога, нозете брзо и лесно да се пушти во пакови, веднаш оп

Please wait...