0
clear
  • ESPEEDER 16Ft 6AN Црно Масло Линија 3/8 Најлон Плетенка+AN6 Црево Крајот Фитинг Адаптер за Полнење
  • -20%
  • -20%
ESPEEDER 16Ft 6AN Црно Масло Линија 3/8 Најлон Плетенка+AN6 Црево Крајот Фитинг Адаптер за Полнење

ESPEEDER 16Ft 6AN Црно Масло Линија 3/8 Најлон Плетенка+AN6 Црево Крајот Фитинг Адаптер за Полнење

DEN 1991.76

Достапност
Достапно за нарачка

ESPEEDER 16 Ft Масло Црево Линија Најлон Плетенка+НА 6 Црево Крајот Фитинг Адаптер Kit How да се добие добар поврзување на црева и фитинзи? 1、Размонтираат фитинг прв и лизгајте го ракав во текот на крајот на плетенка црево 2、Со црево крај целосно да се седи во ракав,Притисни на другата страна на монтирање во цревото и ракав додека се вртите за да бидете сигурни дека теми вметнување цевка 3、Користење на Алуминиум Е прилагодлив клуч за да се заштити заврши,продолжи нарезници монтажа додека заедно тоа е сосема собраа На прилагодливи НА клуч е многу recommended A брзо и лесно совет за намалување црево без уништување на челик плетенка : Заврши селотејп цврсто во отсечени област и се сече низ центарот на завиткани лента ротирачката цевка, за време на сечење!!пред да unwrap на 1/2 лента се користи појас сандер или Појас мелница (тешко тркала клупата мелница можат да работат премногу) да deburr работ на цревото мелење тоа далеку од цревото itself Item Спецификации : Апликација : Универзална (за повеќето пренос масло/гориво/вода) Монтирање Материјал : Алуминиум Alloy Fitting големина : AN6 Работен притисок : 500 PSI Пукна Притисок : 2000 PSIHose Внатрешен Дијаметар : 8. Работна Температура : -40 С до +257 С .Максимизиран Отпорност на Топлина, отпорни на Корозија и Абразија,Не за E85.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

АПЛИКАЦИЈА За трки на гориво, бензинска пумпа, дизел, моторно масло средниот слој : 304 од не ' рѓосувачки ч

6.5 Стапки 5 / 16" ID(0.79 cm) X 5 / 8" OD(1.59 cm) Црна Полиестер, Засилено Гориво Линија.Дополнет со две полиестер спирал

Материјал : не ' Рѓосувачки челик плетенка + CPE синтетички каучук.Приклучоци се изработени од алуминиумс

Супериорен сврзување елиминира црево протриване кога се сече.Средно гума јакна ја зголемува вкупната ф

Црево за пренесување на бензин, дизел гориво, етанол мешавини до E85, и биодизел мешавини до B20 Црна нитрил

Please wait...