0
clear
  • Woodpeckers Разделба Алатката Insert Плоштад
  • -20%
  • -20%
Woodpeckers Разделба Алатката Insert Плоштад

Woodpeckers Разделба Алатката Insert Плоштад

DEN 935.76

Достапност
Достапно за нарачка

Тесен Разделба Намалувања.Располагање Со Квадратни Или Fluted Секачи.Сигурен Зафат Се Справи.Никогаш Не Треба Острат.Лесно Машина Промени.Woodturners љубов тесен разделба tools, бидејќи тие ќе ви овозможи да добиете повеќе вртење од помалку акции, тие се сече со помалку отпор и ќе го отворат други дизајн options (како жлебови на мед мечка).Проблемот е, потенки разделба алатки се потешко тие се изостри.Добиете на крајот само малку надвор од квадрат и алатка нема да се намали права.Ако на краевите се малку заоблени над, ќе добиете солза-надвор на влезна точка.Ултра-Стриже Разделба Алатка Ci сите промени кои преку елиминирање на острат заедно.Наместо тоа, сечење на работ е нано-жито карбид insert, земјата на компјутеризирана опрема, полира со жилет-како на работ и заменливи во секунди.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Материјал : алуминиум легура, НЕРЃОСУВАЧКИ ЧЕЛИК, Волфрам Карбид.Средината на Големината Алатка Детали

Сет од 5 ХСС Ножеви 1 / 16" X 5 / 16" X 3.5" за Струг Разделба Отсечени Носители.РАЗДЕЛБА ОТСЕЧЕНИ АЛАТКА НОСИТЕЛО

Количина : 2 парчиња.A : 15 / 16" Б : 1 / 2" C : 7 / 16" D : 11 / 2", Месо Тело 1 / 2" 250102 Досадно, Претворајќи Алатка Држачот за

Сигурно има 3 / 16 1 / 2" плоштад дијаметар алатка битови.За користење со РЕЛЕВАНТНОСТА алатка пост 250100 или 2

Материјал : Високо квалитетен Челик Трајни производи за Долго Време се Користи,Висока јакост и цврстина

➤Направени од Волфрам челик,Секоја промена алатка трае само неколку секунди, со висок квалитет...

Please wait...