0
clear
  • FEL-PRO СВ 72891 Вентил Матични Печат Сет
  • -20%
  • -20%
FEL-PRO СВ 72891 Вентил Матични Печат Сет

FEL-PRO СВ 72891 Вентил Матични Печат Сет

DEN 433.68

Достапност
Достапно за нарачка

ПРАВО ТИП Вентил матични печати дизајни се со одредена апликација за поправка повод користејќи или deflector (umbrella) заптивки, O-ring стил или позитивни заптивки.КВАЛИТЕТ на МАТЕРИЈАЛИ Секој вентил матични печат карактеристики материјали врз основа на специфичните барање за поправка на вашето возило.ИНЖЕНЕРИНГ ЕКСПЕРТИЗА Делови се ревидираат, потврдени и одобрени од страна Fel-Pro инженери низ ригорозни истражувања, развој и тестирање.ИНСТАЛАЦИЈА ПОМОШ Инсталација алатка вклучени за да се заштити внатрешната усна на печат од оштетување за време на печат инсталација.ПОКРИЕНОСТ Достапни за домашни и странски nameplate возила.Сино-белиот чад од tailpipe особено на ладно стартување или забрзување.Прекумерна потрошувачка на нафта.Деградација на каталитички конвертор, што резултира во Проверете Мотор светлина.Прекумерна употреба на јаглерод израстоци на вентили, што резултира во груба работи.Fel-Pro® дихтунзи нудат 100% возило справување со одредена апликација материјали да ви даде запечатување решенија со перформанси и издржливост професионалци доверба Прекумерна потрошувачка на нафта од носат или деградирани вентил матични заптивки може да биде проблематична, што доведува до сериозни мотор проблеми ако не се санираат.Тоа е зошто Fel-Pro Инженерски тим, како критика на OE дизајни за секој вентил матични печат за да се утврди најдобро решение за апликацијата.Fel-Pro вентил матични пломби се помогне да се обезбеди сигурен печат дури и на повеќето проблематично апликации.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Создава сигурен вдп печат.Се вклопува 1 / 2 инчи внатре дијаметар преку трупот.Кам акција лост завртува н

ДРВО ЖИТО ТАБЕЛА ВРВОТ : богат дрво жито заврши на маса и со седишта во комбинација со стол е висока 220 фу

【3 ФИОКИ 1 ВРАТАТА на КАБИНЕТОТ】Фиоки?Полиците?И двете! 3 цртачи се наменети за чување на дребулии да се

100% Синтетички.Синтетички Горниот.ЕВА Midsole.ЕВА Outsole.Кул кат е слајд кој е издржлив на рака и премиум тапац

Топката зглобовите и bushings вклучени за комплетна инсталација, заштеда на време и труд.Директна замена за

*ПОВЕЌЕ ПРОСТОР ЗА СÈ : До 9 Прегради (8 Прегради + 1 Фиока) со добро обмислен димензии биро организатор за в

Децата може да стане секојдневна херои со овој ЛЕГО Град дивиот свет и Спасување Надвор од Roader (60301) playset,

Ова исто така го прави одличен подарок за било кој повод!Riah Мода е основана во 2008 година во Лос Анџелес, с

ОВА Е СОСЕМА НОВО : DNJ® Вентил Покрие Заптивка.ОДГОВАРА : 0218 Nissan, Suzuki / Граница, Екваторот, Altima, Sentra 2.5 L L4 DOHC

На XF405 е оптика вклучуваат интегриран 15x HD оптички зум до 30x Напреден Зум, девет перки ирис за повеќе прир

Содржи (1) 48 унца кутии на машина за миење садови сапун во прав 0% мирис, бои или хлор.На растенијата врз ос

Можете да се вратите оваа точка од која било причина : нема превозот обвиненија.Објектот мора да се врат

85% Полиестер, 15% Spandex.Произведено во САД или Увезуваат.Еластична затворање.ЗАБЕЛЕШКА : обрни внимание на

Карневалот Фестивал.Оваа кошула е мека & кул да се носат како што е фино плетени со лесна текстура ткаени

96% Најлон, 4% Spandex.Увезени.Патент затворање.Машина За Миење ➤ЗАТВОРАЊЕ ТИПза Мажи пешачење товар пантало

4k HD видео камера нуди највисока резолуција акција снимки.Долго траење на батеријата овозможува 3h на нон

Одберете Големина за да ги видите политика на враќање за објектот.Осип Guard : Полиестер / Spandex, Шорцеви : Ми

ОРИГИНАЛИТЕ ИЗОЛИРАНИ ШИШЕ за ВОДА : Takeya Оригинали од Нерѓосувачки Челик, Шише за Вода држи пијалоци лед

ХУМАНИЗИРАНО ДИЗАЈН и ПРИЛАГОДЛИВА ВИСИНА:висината на оваа масажа табела може да се прилагоди на 2443in о

Лен,Памук.Машина За Миење ღMaterial : Премиум памук и лен.Мека,дише за бебе деликатна кожа ღStylish 2 Парче Груп

Се продаваат како 1 Секој.Моќна акција за чистење.Блескаво чисти садови.Фосфатслободни.Течни машина за

Please wait...