0
clear
  • Гориво Линија за Полнење 5/8 10AN 20FT Црево Најлон Нерѓосувачки Челик Плетенка си-пи-и Масло Гориво Линија Фитинзи за Полнење на Универзал
  • -20%
  • -20%
Гориво Линија за Полнење 5/8 10AN 20FT Црево Најлон Нерѓосувачки Челик Плетенка си-пи-и Масло Гориво Линија Фитинзи за Полнење на Универзал

Гориво Линија за Полнење 5/8 10AN 20FT Црево Најлон Нерѓосувачки Челик Плетенка си-пи-и Масло Гориво Линија Фитинзи

DEN 2087.76

Достапност
Достапно за нарачка

【Карактеристики】10 AN гориво линија црево комплет : Црн плетенка најлон гориво црево има целосна црна најлон влакна плетенка јакна и chlorinated полиетилен (CPE) синтетички каучук внатрешната линија. 【Апликација】10 AN најлон плетенка цревото за полнење обично може да се користи со coolant, дизел, моторното масло, хидраулично масло, пумпа за воздух, воздух и гориво.Ве молиме имајте во предвид дека услугата живот може да биде скратена кога се користи гориво.Не се погодни за E85. Овој вид на плетенка 10 AN црево може да се користи за сопирачки систем, систем за гориво пумпа, гориво филтер, масло се врати, нафта враќање систем, турбо кулер систем, систем за пренос, масло кулер за полнење, итн. 【Безбедносни Карактеристики】На 10 AN CPE црево работна температура опсег : -100℉ 500℉ (-73℃ да 260℃).Тоа е компатибилна со речиси секоја супстанција или агенс што се користи.Максимален Работен Притисок (psi) : 500 psi.Пука Притисок (psi) : 2000psi. 【Пакетот Вклучува】На 10 AN гориво линија црево комплет вклучува : 4 x Директно Вртливата Црево Завршува, 2 x 45 Степен Вртливата Црево Завршува, 2 x 90 степени Вртливата Црево Завршува, 2 x 180 Степен Вртливата Црево Завршува) и 5/8 CPE плетенка гориво линија (Должина : 20ft/6 M). 【Гаранција】Професионална инсталација е препорачливо.Се препорачува да се користи Прилагодливи НА Клуч.Ние нуди 3 месеци ограничена гаранција & Слободен живот техничка поддршка.Големина : 10 AN Фитинг+20 Ft Црево.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Директна замена овие гориво линија конектори одговара и функција како возило е оригинална опрема коне

Следната, дозволете ни да знаеме нашиот брод цевка конектор : Опис : Јаже Meterial : Towable јаже конектор, направ

【Карактеристики】8 AN гориво линија црево комплет : Црн плетенка најлон гориво црево има целосна црна на

Please wait...