0
clear
  • Едно Мало Дете Девојки Четири-Парче Бамбус Layette Сет
  • -20%
  • -20%
Едно Мало Дете Девојки Четири-Парче Бамбус Layette Сет

Едно Мало Дете Девојки Четири-Парче Бамбус Layette Сет

DEN 239.76

Достапност
Достапно за нарачка

Машина За Миење. 4-Парче Бамбус Кимоно Layette Подарок Сет од Едно Мало Дете.Четири-Парче Кимоно Layette Сет Вклучува : Долг Ракав Кимоно Layette Врвот, Кавга Акцентирани Панталони, Кавга Исечените Ќебе, и Појавување Врзани Шапка Сите испратени во една прекрасна појавување на ткаенина/mesh торба!.Има мила кимоно стил на врвот со лента вратоврска затворање, кавга детални панталони со задниот џеб, мека кавга исечените ќебе, и појавување на капа со класичен ткаенината.Направен од супер-меки, термички регулирање, еластичен, и издржливи Бамбус Поврзана.Машина перат.Прави фантастичен подарок за секоја прилика.Види градите големината на табелата подолу, за подобро да одговара!.Долг Ракав Кимоно Layette Врвот.Кавга Исечените Панталони.Нежно Ќебе со Кавга со Детали/Уреденост.Појавување Врзани Шапка.Топ - Кимоно стил со лента вратоврска затворање на пред и кавга со детали околу ракави, јака, и уреденост.Панталони - Меки и удобни со еден задниот џеб и уникатни кавга со детали на полите.Ќебе - Мек и еластичен со кавга намали сите околу.Хет - Појавување на капа со класичен манжетната за удобност и стил.Меки природни ткаенини.Свила-како се чувствуваат.Термички регулирање.Еластичен & Трајни.Машина перат. 0-3 Месеци : 16 1/2". 3-6 Месеци : 17 1/2" .

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

60% Памук, 37% Полиестер, 3% Spandex.Увезени.Се повлече На затворање.Машина За Миење 4начин се водат обезбедува с

Одберете Големина за да ги видите политика на враќање за објектот 60% Памук, 37% Полиестер, 3% Spandex.Увезени.П

На Onesies bodysuit може да се носи сите на свој, кога времето или температурата е особено топло.Гербер разбира

60% Памук, 37% Полиестер, 3% Spandex.Увезени.Предвремени затворање.Машина За Миење 4начин се водат обезбедува со

Одберете Големина за да ги видите политика на враќање за објектот 95% Памук, 5% Spandex.ОНА што ДЕЦАТА САКААТ :

100% Памук.Увезени.Предвремени затворање.Машина За Миење.Сет вклучува земјаsnap кошула, bodysuit, панталона и к

Одберете Големина за да ги видите политика на враќање за објектот 60% Памук, 37% Полиестер, 3% Spandex.Увезени.С

60% Памук, 37% Полиестер, 3% Spandex.Увезени.Предвремени затворање.Машина За Миење 4начин се водат обезбедува со

Одберете Големина за да ги видите политика на враќање за објектот 100% Памук.Увезени.Предвремени затвора

Одберете Големина за да ги видите политика на враќање за објектот 100% Памук.Увезени.Машина За Миење 15 пар

ЛЕСНО НЕГА : Машина за миење со ладна вода со слични бои.ГОЛЕМА ВРЕДНОСТ : Добиете вашето бебе момче одли

Одберете Големина за да ги видите политика на враќање за објектот.Предвремени затворање 4начин се водат

60% Памук, 40% Полиестер.Машина За Миење.Бебе девојки 2 парче creeper панталони сет со headband.Одличен екран печат

60% Памук, 37% Полиестер, 3% Spandex.Увезени.Се повлече На затворање.Машина За Миење 4начин се водат обезбедува с

60% Памук, 37% Полиестер, 3% Spandex.Увезени.Предвремени затворање.Машина За Миење 4начин се водат обезбедува со

8 Pcs Новороденче Девојки и Момчиња Облека Додатоци Кратко Бебе Облека Подароци во Собата.Направен од вис

Бебето девојка панталони функција нежна еластична корселе така што панталони може да биде симната и го

Please wait...