0
clear
  • 20 Ft 8AN 8 Притисни за Заклучување на Нафта Гас Црево + 10pcs 8 Црево Фитинг за Полнење
  • -20%
  • -20%
20 Ft 8AN 8 Притисни за Заклучување на Нафта Гас Црево + 10pcs 8 Црево Фитинг за Полнење

20 Ft 8AN 8 Притисни за Заклучување на Нафта Гас Црево + 10pcs 8 Црево Фитинг за Полнење

DEN 1679.76

Достапност
Достапно за нарачка

Бидете сигурни дека сите конекција се тесни.За сечење на вашиот нов челик плетенка црево на должината ќе ви треба : . **Монтирање Материјал : Висок Квалитет 6061 Алуминиум. **Внатрешно црево Materail : Полиуретан материјал црево. 4pcs НА 8 Директно Притисни за Заклучување на Монтирање.Лента црево на мери должина е потребно за апликацијата.Пакет Вклучувајќи : 20 Ft Сина Притисни за Заклучување на Гориво/Масло/Гас Линија за Полнење : (10pcs 8 AN црево фитинг + 20 Ft AN8 Притисни за Заклучување на Нафта линија). **Големина : AN8. * Селотејп или електрични лента (работа најдобри).Мерка снег и да се најде саканата должина.За користење со гориво системи, метанол, масло, лубриканти, coolant систем и вакуум апликации.Универзална Примена : За гориво линија црево е способни да се справат со речиси секој водовод задача на вашиот автомобил и е безбедно за употреба со гориво, масло, вода,гас или antifreeze. **Надворешен дијаметар(OD) : 19mm (3/4").Пакетот Вклучува : .Работна Температура : -40 F да 230 F под повеќето оперативни услови.Отстранете ја. **Боја : Сина. **Работен Притисок : 300 PSI.Примена : . 2 парчиња НА 8 180 степен Притисни за Заклучување на Монтирање.Спецификација : . **Работна Температура : -40 F да 230 F под повеќето оперативни услови. 2 парчиња НА 8 90 степени Притисни за Заклучување на Монтирање.Карактеристики : Максимизиран Отпорност на Топлина, отпорни на Корозија и Абразија.Намалување црево фрлил лента ќе го стави.Како да се Намали : .

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Супериорен сврзување елиминира црево протриване кога се сече.Средно гума јакна ја зголемува вкупната ф

Материјал : не ' Рѓосувачки челик плетенка + CPE синтетички каучук.Приклучоци се изработени од алуминиумс

ESPEEDER 16 Ft Масло Црево Линија Најлон Плетенка+НА 6 Црево Крајот Фитинг Адаптер Kit How да се добие добар поврз

6.5 Стапки 5 / 16" ID(0.79 cm) X 5 / 8" OD(1.59 cm) Црна Полиестер, Засилено Гориво Линија.Дополнет со две полиестер спирал

Црево за пренесување на бензин, дизел гориво, етанол мешавини до E85, и биодизел мешавини до B20...

АПЛИКАЦИЈА За трки на гориво, бензинска пумпа, дизел, моторно масло средниот слој : 304 од не ' рѓосувачки ч

Примена : Универзален, како што се вбризгување, смазка, алкохол, етанол, coolant и воздух за автомобили или м

Please wait...