0
clear
  • КУРТ 16075 Q20 5 Тркала Hitch, од 20.000 кг, Одберете Nissan Титан XD, 8-Нога Кревет дух пакостник Систем
  • -20%
  • -20%
КУРТ 16075 Q20 5 Тркала Hitch, од 20.000 кг, Одберете Nissan Титан XD, 8-Нога Кревет дух пакостник Систем

КУРТ 16075 Q20 5 Тркала Hitch, од 20.000 кг, Одберете Nissan Титан XD, 8-Нога Кревет дух пакостник Систем

DEN 1267.20

Достапност
Достапно за нарачка

Со својата двојна-заклучување вилици за 360-степен pin контакт и три маснотии фитинзи за континуирано подмачкување, на сферични axial имајќи го обезбедува непречено, безбеден, тивок влечење, дури и со големи 5 тркала приколки.ЛЕСНО РАКУВАЊЕ.Конечно, ако имате долга кревет камион, одберете 5 тркала hitch со нозе.Уште 5 тркалото за монтажа опција е gooseneck hitch.Одредени бедем-стил pin кутии, како што се Sidewinder, не се компатибилни со КУРТ П-серија hitches и не треба да се користи како тие може да се создаде возило / приколка справување со опасности.Овие нозе се само наменети да одговара на Nissan дух пакостник систем и не може да се инсталира без тоа.Оваа КУРТ 5 тркала hitch работи со еден, краток-фрли се справи да се промовира ергономски работа и полесно спојување на вашите 5 тркала приколката.Тоа карактеристики на само-усогласување на главата, да помогне да се намали грешки при правење резервни копии на kingpin, како и три-позиција спојка индикатор кој е видлив од камион кабината, елиминирање на потребата да се излезе од возилото за да се провери врската.Тестирани и оценет за 20.КУРТ П-серија 5 тркала hitches се достапни во капацитети од 20.Тоа се тестирани на SAE J2638 спецификации.Ова особено Q20 hitch доаѓа со сет на КУРТ ОЕМ дух пакостник систем 5 тркала нозе, со цел да се монтира на Nissan Титан XD долго-корито на пикап со камионот корито дух пакостник систем.Ве молиме контактирајте КУРТ за Поддршка на Производот за компатибилност информации.Ако вашиот камион има долга кревет со дух пакостник систем, одберете КУРТ 5 тркала hitch со соодветни ОЕМ дух пакостник систем нозе. 5 тркала нозе се стандардна опција за монтажа на 5-ти тркало hitch, но тие само ќе се вклопи во долго-кревет камион.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Оваа 20 K 5 тркала hitch доаѓа со тежина капацитет од 20.Овој уникатен pivoting механизам е изграден во hitch главата

ЛЕСНО ДА СЕ ИНСТАЛИРА.Со користење на сет на подлога, нозете брзо и лесно да се пушти во пакови, веднаш оп

Вистински ОЕМ Делови и Прибор понудени од страна на Mopar (Оригинални Делови на Опремата Добавувачот за Chry

Please wait...