0
clear
  • Универзална Масло Гориво Линија Црево 16Ft НА 6 Нерѓосувачки Челик Плетенка w/10PC Вртливата Црево Фитинг Завршува Адаптер за Полнење,Црна
  • -20%
  • -20%
Универзална Масло Гориво Линија Црево 16Ft НА 6 Нерѓосувачки Челик Плетенка w/10PC Вртливата Црево Фитинг Завршува Адаптер за Полнење,Црна

Универзална Масло Гориво Линија Црево 16Ft НА 6 Нерѓосувачки Челик Плетенка w/10PC Вртливата Црево Фитинг Завршува

DEN 1103.76

Достапност
Достапно за нарачка

Пакетот Вклучува : 1 x Најлон Плетенка Црево, 4 x Директно Вртливата Црево Завршува, 2 x 45 Степен Вртливата Црево Завршува, 2 x 90 степени Вртливата Црево Завршува, 2 x 180 Степен Вртливата Црево Завршува.Примена : Универзален,како што се вбризгување, смазка, алкохол, етанол, coolant и воздух за автомобили или морски мотори, најсоодветен за тркачки автомобили s 6 AN си-пи-и Гориво Линија Црево Фитинг е направен за да се спротивстави на екстремната топлина, абразија и корозија.Тоа нуди чувствувате издржливост, флексибилност, долг животен век.Ние има Напредни објекти и одличен тест опрема,строга тестирање пред пратката,обезбедува Гориво Линија Цревото за Полнење има беспрекорен квалитет, сигурност.Нашите извршување : за да се осигура дека потрошувачите ќе можат да ги купите нашите производи на леснотија.Гориво Црево : . 1.Внатрешната Цевка материјал : Синтетички Каучук Цевка. 2.Надвор материјал : Покриени со висок квалитет Најлон и не ' Рѓосувачки Челик Жица. 3. Боја : Црна.Големина(ID) : НА 6. Должина : 5m / 16 ft. 4. Работна Температура : -40 ℉ на +350 ℉.Притисок Толеранција : 500 PSI.Пука притисок : 2000 PSI. 5. Примена : Универзален,како што се вбризгување, смазка, алкохол, етанол, coolant и воздух за автомобили или морски мотори, најсоодветен за тркачки автомобили & моторни трки со велосипеди.Гориво Црево Крај : . 1. Материјал : T7 Алуминиум. 2. Боја : Црна.Големина(ID) : НА 6. Пакетот Вклучува : . 1 x 5m/16ft НА 6 Нерѓосувачки Челик/Најлон Плетенка Црево. 4 x НА 6 Директно Обновливи Вртливата Црево Крајот. 2 x НА 6 45 Степен Обновливи Вртливата Црево Крајот. 2 x НА 6 90 степени Обновливи Вртливата Црево Крајот. 2 x НА 6 180 Степен Обновливи Вртливата Црево Крајот.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Супериорен сврзување елиминира црево протриване кога се сече.Средно гума јакна ја зголемува вкупната ф

Примена : Универзален, како што се вбризгување, смазка, алкохол, етанол, coolant и воздух за автомобили или м

ESPEEDER 16 Ft Масло Црево Линија Најлон Плетенка+НА 6 Црево Крајот Фитинг Адаптер Kit How да се добие добар поврз

Бидете сигурни дека сите конекција се тесни.За сечење на вашиот нов челик плетенка црево на должината ќ

АПЛИКАЦИЈА За трки на гориво, бензинска пумпа, дизел, моторно масло средниот слој : 304 од не ' рѓосувачки ч

6.5 Стапки 5 / 16" ID(0.79 cm) X 5 / 8" OD(1.59 cm) Црна Полиестер, Засилено Гориво Линија.Дополнет со две полиестер спирал

Црево за пренесување на бензин, дизел гориво, етанол мешавини до E85, и биодизел мешавини до B20...

Материјал : не ' Рѓосувачки челик плетенка + CPE синтетички каучук.Приклучоци се изработени од алуминиумс

Please wait...