0
clear
  • Надворешниот Grooving Алатка Носителот Карбид Сечилото Вртење Алатка, Разделба Алатка Отсечени Носителот, Претворајќи Внесува Резен алат, Погоден за струг обработка (
  • -20%
  • -20%
Надворешниот Grooving Алатка Носителот Карбид Сечилото Вртење Алатка, Разделба Алатка Отсечени Носителот, Претворајќи Внесува Резен алат, Погоден за струг обработка (

Надворешниот Grooving Алатка Носителот Карбид Сечилото Вртење Алатка, Разделба Алатка Отсечени Носителот, Претворајќи

DEN 535.20

Достапност
Достапно за нарачка

[Ултра голема цврстина] : надворешниот grooving алатка носителот тешко легура сечилото вртење алатка има исклучителна изработка, отпорност на абење, издржливост, висока цврстина, и не е лесно да пропадне. [Стандарден ритам арбор] : Тоа може да биде опремен со различни ширини на MGMN ножеви, со подолг сечење тело, која може да се реализира длабоко ритам сечење и врвни функции. [Lock игла тип и горниот притисок тип структура] : надворешниот круг на оваа структура може да се намали и да се намали.Тоа може да биде инсталиран со вертикален, рамна, квадратни и круг ножеви. [Исклучителна полирање] : исклучителна сјај на површината третман и дијамант композитни полирање направи површината на сечилото таписерии и сјајна. [Висок квалитет] : ласерски разнесени, по повод одбележувањето на производот модел да го направи тоа colorfast и носат-отпорни.Боја : MGEHR2525-4.

Спецификацијата

Material:
One LLOY
Structure type:
monolithic
Applicable machine tool:
lathe
Type:
Turning tool
Whether coating:
no coating
  :
Package Included:
1*Slotting tool :
1*Press plate screw :
1*wrench :

Со стоката дадена додека купуваат

Материјал : Високо квалитетен Челик Трајни производи за Долго Време се Користи,Висока јакост и цврстина

➤Направени од Волфрам челик,Секоја промена алатка трае само неколку секунди, со висок квалитет ➤Може

Сигурно има 3 / 16 1 / 2" плоштад дијаметар алатка битови.За користење со РЕЛЕВАНТНОСТА алатка пост 250100 или 2

Тесен Разделба Намалувања.Располагање Со Квадратни Или Fluted Секачи.Сигурен Зафат Се Справи.Никогаш Не Т

Сет од 5 ХСС Ножеви 1 / 16" X 5 / 16" X 3.5" за Струг Разделба Отсечени Носители.РАЗДЕЛБА ОТСЕЧЕНИ АЛАТКА НОСИТЕЛО

Количина : 2 парчиња.A : 15 / 16" Б : 1 / 2" C : 7 / 16" D : 11 / 2", Месо Тело 1 / 2" 250102 Досадно, Претворајќи Алатка Држачот за

Материјал : алуминиум легура, НЕРЃОСУВАЧКИ ЧЕЛИК, Волфрам Карбид.Средината на Големината Алатка Детали

Please wait...