0
clear
  • Седмата Генерација Pantiliner Влошки, Слободни & Јасно, 50 Count
  • -20%
  • -20%
Седмата Генерација Pantiliner Влошки, Слободни & Јасно, 50 Count

Седмата Генерација Pantiliner Влошки, Слободни & Јасно, 50 Count

DEN 98.88

Достапност
Достапно за нарачка

Бесплатни & Јасно Pantiliners направени без мириси, дезодоранси, или хлор обработка*.Иновативни Pure Fit дизајн безбедно стапици течност далеку од кожата, да ја испорача удобно и сигурна заштита.Гинекологот тестирани, противалергиски pantyliner направени за чувствителна кожа.Не се лизга лепило обезбедува pantyliner во местото за заштита можете да им верувате.Обработени хлор-бесплатно* за да се спречат штетните токсини од внесување на нашите патишта.Нова и Подобрена супер абсорбента полимер за додаде течење заштита.Нашите влошки се направени со 0% хлор белење, кој помага во спречување на штетните токсини од внесување на патишта.Ултра-тенок влошки кои се карактеризираат нашите иновативен purefit дизајн кој се согласува да вашето тело за веродостојни, излегуваат во јавноста заштита и удобност.Достапни се вклопуваат во она што вие го преферирате (ултра-тенок со крилја, облоги, или макси) и без оглед на absorbency што треба (светлина, редовни, супер, супер долго, преку ноќ).Направени со 0% Мириси, Бои, Дезодоранси, или Rayon.Жена заслужува избори и ние сме тука да ве молиме.Седмата Генерација нуди целосна линија на Слободни & Јасно pantyliners, ултра истенчува, макси влошки и тампони за да овозможи сигурна заштита за сите ваши потреби.Седмата Генерација Слободни & Јасно Pantiliners функција нашите иновативен Pure Fit дизајн за подобрена одговара дека безбедно стапици течност далеку од кожата да се секогаш да ви се исуши.Нашиот женски производи се направени без мириси или дезодоранси и се обработуваат хлор за слободни.Овие противалергиски мирис-слободен pantyliners се гинеколог тестирани и направи за вашиот најголем чувствителна кожа.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Секогаш Xtra Заштита Секојдневно Облоги се заштити со Leak Guard Core + Rapid Dry да ви помогне да бидете 5 X посува (на

Безбедност Lightdays Panty Облоги во долга должина функција Единствена XpressДПИ технологија за чиста, сува чувс

Ние сме секогаш во оценувањето на тоа како да се намали нивното влијание врз животната средина, зголему

Природни Влошки : Изградени со 100% OCS неГМО Органски Тексас одгледува Памучна подлога покритие и нетокси

100% СЕРТИФИЦИРАН ОРГАНСКИ ПАМУК ВРВОТ на СОСТОЈБА Направени со OCS уверение, неГМО, Тексас памук расте, бе

Безбедност Lightdays Panty Облоги во редовните должина функција Единствена XpressДПИ технологија за чистење; сув

Leak Guard+Rapid Dry помага да се задржи што 5 X посува (Vs.Секогаш Тенка).Апсорбира протекување и мириси во секунди.

Азија.Направени Со Органско Бел Ориз.Еден 8 Мл.Торбичка На LotХрана Подлога Тајландски Кнедли Од Ориз, Пре

Тенок и абсорбента за секојдневна свежина.Дише слоеви помогне да се задржи влагата далеку.Edge2Edge Лепило

Please wait...