0
clear
  • WATERWICH системи за Вбризгување на Горивото линија Црево 6AN 3/8 25FT PTFE EFI LS Фитинг Комплет од не ' Рѓосувачки Челик Плетенка
  • -20%
  • -20%
WATERWICH системи за Вбризгување на Горивото линија Црево 6AN 3/8 25FT PTFE EFI LS Фитинг Комплет од не ' Рѓосувачки Челик Плетенка

WATERWICH системи за Вбризгување на Горивото линија Црево 6AN 3/8 25FT PTFE EFI LS Фитинг Комплет од не ' Рѓосувачки

DEN 2596.56

Достапност
Достапно за нарачка

1.Изградена на Премиум Материјал : вбризгување на гориво линија изработени од црна најлон влакна плетенка надворешниот поклопец, 304 од не ' рѓосувачки челик жица плетенка средниот слој, и PTFE синтетички внатрешната линија.Не се препорачува инсталацијата во корозивни средина, 6 AN плетенка гориво линија е услуга живот ќе биде под влијание. 2.Широка Примена : : 6 AN PTFE гориво линија најчесто се користат во EFI LS систем и може да се работеше со бензин, дизел, масло, хидраулична течност, бензинска пумпа, алкохол, E85, coolant, гориво.PTFE гориво линија повеќето посилно да екстремни околности од најлон плетенка гориво линија.долг животен век, отпорност на абење и висока температура отпор. 3.Температурата на работа Дури и Може да се Користи на -76℉(Min) или 446℉(Max) (-60℃ да 230℃).Максимален Работен Притисок(psi) : 3000psi.Пука Притисок(psi) : 10000psi.PTFE цевка за гориво црево должина : 25 Ft, внатрешен дијаметар : 0.3 инчен (8мм), надворешен дијаметар : 0.47 инчен (12mm) .Ве молиме бидете сигурни дека димензија, притисок и температура спектар пред да го купите!. 4.Пакет се Вклучени : 25 Ft 6 AN плетенка системи за вбризгување на горивото линија црево , гориво PTFE цевка и алуминиумски легури адаптер за монтирање : 6pcs 6 AN PTFE директно црево крајот, 2 парчиња 6 AN PTFE 45 Степен црево крајот, , 2 парчиња 6 AN да 3/8" адаптер црево фитинг, 2 парчиња 6 AN да 1/4"NPT адаптер црево фитинг , 1pc AN6 да 3/8"брз исклучите машки, 1pc 6 AN да 5/16" адаптер црево фитинг. 5.Професионалната инсталација препорачува : PTFE црево релативно тешко, тоа не може да се наведнуваат и виткање на половина.Најлон и не ' рѓосувачки челик плетенка за одлична флексибилност и отпорност на абразија.Надворешниот најлон плетенка е одличен inflaming и безбедно да се користи.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Супериорен сврзување елиминира црево протриване кога се сече.Средно гума јакна ја зголемува вкупната ф

ESPEEDER 16 Ft Масло Црево Линија Најлон Плетенка+НА 6 Црево Крајот Фитинг Адаптер Kit How да се добие добар поврз

АПЛИКАЦИЈА За трки на гориво, бензинска пумпа, дизел, моторно масло средниот слој : 304 од не ' рѓосувачки ч

Пакетот Вклучува : 1 x Најлон Плетенка Црево, 4 x Директно Вртливата Црево Завршува, 2 x 45 Степен Вртливата Ц

Бидете сигурни дека сите конекција се тесни.За сечење на вашиот нов челик плетенка црево на должината ќ

6.5 Стапки 5 / 16" ID(0.79 cm) X 5 / 8" OD(1.59 cm) Црна Полиестер, Засилено Гориво Линија.Дополнет со две полиестер спирал

Црево за пренесување на бензин, дизел гориво, етанол мешавини до E85, и биодизел мешавини до B20...

Примена : Универзален, како што се вбризгување, смазка, алкохол, етанол, coolant и воздух за автомобили или м

Материјал : не ' Рѓосувачки челик плетенка + CPE синтетички каучук.Приклучоци се изработени од алуминиумс

Please wait...