0
clear
  • КУРТ 16073 A16 5 Тркала Hitch, 16,000 lbs, Одберете Nissan Титан XD, 8-Нога Кревет дух пакостник Систем
  • -20%
  • -20%
КУРТ 16073 A16 5 Тркала Hitch, 16,000 lbs, Одберете Nissan Титан XD, 8-Нога Кревет дух пакостник Систем

КУРТ 16073 A16 5 Тркала Hitch, 16,000 lbs, Одберете Nissan Титан XD, 8-Нога Кревет дух пакостник Систем

DEN 21445.44

Достапност
Достапно за нарачка

Индикаторот е видлив од кабината на вашиот пикап камион и ја елиминира потребата да се добие во и надвор од кабината на камионот, да го провери конекција додека спојување или uncoupling.Ова 5 тркала hitch обезбедува контролирана влечење на вашиот 5 тркала camper со својот патентиран главата технологија.Традиционалниот метод за инсталирање на база шини е да се користи возило-специфични под кревет загради.РАЗНОВРСНА ОДГОВАРА.Тоа погодно покажува ако 5 тркала hitch е заедно, uncoupled или подготвен да се забавува.За кратко кревет камиони, екстра царинење може да бидат потребни при изработка на тесни се врти.Тоа е четврт-претвори подлога да брзо и лесно да се пушти во камионот корито платформа.Тоа го прави ова со две клучни карактеристики : еден-фрли се справи и патентирана главата дизајн.Главата е изграден на екипа јарем со поли-torsion инсерти кои го намалуваат шок товари, chucking и бучава во спојка точка.Како други КУРТ A-серија hitches, на A16 е обложена со трајни карбид прав грб заврши.На 5-ти тркала ролери ќе им овозможи на hitch да се тркалаат назад, со обезбедување на доволно дозвола помеѓу приколка overhang и камион кабината.Запомни дека секогаш се придржуваат на тежина капацитет на најниско рангирани влечење компонента.Овие компоненти се овозможи на A16 за да се потисне шок и вибрации и намалување на какви било дополнителни бучавата што доаѓа од вашиот приколка.АВТО-РЕСЕТИРАЊЕ.Следно, ако имате долга кревет камион, одберете 5 тркала hitch со нозе.Ако имате краток кревет камион, одберете 5 тркала hitch со ролери.Ова 5 тркала hitch е тестирана и е оценет за 16,000 lbs.Таа е наменета да се само-reset за да го подготвени за неколку позиција по uncoupling, овозможувајќи за помалку чекори додека hooking до вашиот приколка.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Оваа 20 K 5 тркала hitch доаѓа со тежина капацитет од 20.Овој уникатен pivoting механизам е изграден во hitch главата

ЛЕСНО ДА СЕ ИНСТАЛИРА.Со користење на сет на подлога, нозете брзо и лесно да се пушти во пакови, веднаш оп

Со својата двојназаклучување вилици за 360степен pin контакт и три маснотии фитинзи за континуирано подма

Вистински ОЕМ Делови и Прибор понудени од страна на Mopar (Оригинални Делови на Опремата Добавувачот за Chry

Пакет димензии : 11.938 cms L x 24.384 cms W x 79.756 cms H Пакет количина : 1 Тип на производ : Auto_Accessory.Земја на Потекло : Мек

Please wait...