0
clear
  • Универзална 8AN 1Meter Нерѓосувачки Челик Најлон Плетенка Гориво Линија Црево 4403#
  • -20%
  • -20%
Универзална 8AN 1Meter Нерѓосувачки Челик Најлон Плетенка Гориво Линија Црево 4403#

Универзална 8AN 1Meter Нерѓосувачки Челик Најлон Плетенка Гориво Линија Црево 4403

DEN 311.76

Достапност
Достапно за нарачка

Anodic оксидација третман, со сила и издржливост, анти-корозија.Нема истекување под висока температура и висок притисок.Притисни-во или пресврт-кодот се отстранува главата.Направени од издржлив си-пи-и синтетички каучук цевка, и сплотени и утврден од најлон и 308 нерѓосувачки челик надворешниот плетенка.Покриени со висок квалитет на плетенка најлон, кој може да ја подобри флексибилноста, максимална отпорност на топлина, отпорност на корозија и отпорност на абење.Без Инсталација Водичи Се Вклучени, Ние Препорачуваме Да Се Побара Професионална Инсталација.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

6.5 Стапки 5 / 16" ID(0.79 cm) X 5 / 8" OD(1.59 cm) Црна Полиестер, Засилено Гориво Линија.Дополнет со две полиестер спирал

1.Изградена на Премиум Материјал : вбризгување на гориво линија изработени од црна најлон влакна плетен

Материјал : не ' Рѓосувачки челик плетенка + CPE синтетички каучук.Приклучоци се изработени од алуминиумс

АПЛИКАЦИЈА За трки на гориво, бензинска пумпа, дизел, моторно масло средниот слој : 304 од не ' рѓосувачки ч

Пакетот Вклучува : 1 x Најлон Плетенка Црево, 4 x Директно Вртливата Црево Завршува, 2 x 45 Степен Вртливата Ц

Примена : Универзален, како што се вбризгување, смазка, алкохол, етанол, coolant и воздух за автомобили или м

Супериорен сврзување елиминира црево протриване кога се сече.Средно гума јакна ја зголемува вкупната ф

ESPEEDER 16 Ft Масло Црево Линија Најлон Плетенка+НА 6 Црево Крајот Фитинг Адаптер Kit How да се добие добар поврз

Бидете сигурни дека сите конекција се тесни.За сечење на вашиот нов челик плетенка црево на должината ќ

Црево за пренесување на бензин, дизел гориво, етанол мешавини до E85, и биодизел мешавини до B20...

Please wait...