0
clear
  • Еванс Хидраулични Црвено Бас Тапан Главата, 20
  • -20%
  • -20%
Еванс Хидраулични Црвено Бас Тапан Главата, 20

Еванс Хидраулични Црвено Бас Тапан Главата, 20

DEN 766.80

Достапност
Достапно за нарачка

20" тапан главата со тенок слој на масло помеѓу две plies на филмот за сузбивање на несаканите призвук.Две plies понуда конзистентност и издржливост за подолго играње време.На масти, длабоко и краток звук за пионер од почетокот на 70-тите rock and roll.Исто така достапни во чаша (јасен), црна и сина верзии.Ексклузивно Ниво 360 Технологија јака дизајн обезбедува соодветна контакт помеѓу тапан главата и тапан школка.Еванс црвено Хидраулични серија карактеристики на тенок филм на нафта меѓу две plies на тенок филм нуди максимална издржливост, маст, длабоко и краток звук за пионер од почетокот на 70-тите rock and roll.Хидраулика се фамозно лесно да се вклучите, што ги прави совршен лек за проблематични тапани и играчи со малку подесување искуство.Еванс Ниво 360 технологија е вградена да се прошири на ниво играње површината на drumhead, 360 степени околу тапан.што резултира во : леснотијата на подесување, продолжен теренот опсег и оптимален квалитет на звукот.Еванс Ниво 360 технологија се решава на возраст старата дилема на традиционалните синтетички глави постојано не монтирање на тапан школка, без користење на значителна сила.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

14" маршираат тапан главата со два уникатни висока затегнувачка влакна.Помек чувствуваат е идеално за по

22" resonant тапан главата направени со користење на еден ply на 7mil филм.Фиксен, внатрешни overtone контрола прстен

Од Производителот Еванс 14" Хибрид Серија Маршираат Стапица Дното на тапан главата произведува звук и чу

Ние ќе ви испратиме еподарок карта за куповната цена на вашиот опфатени производ.Во некои случаи, ние ќе

2mil overtone контрола прстен на долната страна што "лебди" со главата, елиминирање на прекумерното призвук и

Please wait...