0
clear
  • RJSPHH 16FT 6AN 3/8 PTFE E85 Црево Плетенка системи за Вбризгување на Горивото Линија Фитинг KitStainless Челик Сребро w/10pcs AN6 Црево Фитинг за Полнење
  • -20%
  • -20%
RJSPHH 16FT 6AN 3/8 PTFE E85 Црево Плетенка системи за Вбризгување на Горивото Линија Фитинг KitStainless Челик Сребро w/10pcs AN6 Црево Фитинг за Полнење

RJSPHH 16FT 6AN 3/8 PTFE E85 Црево Плетенка системи за Вбризгување на Горивото Линија Фитинг KitStainless Челик

DEN 1679.76

Достапност
Достапно за нарачка

Челик плетенка PTFE гориво линија може да се користи како гориво за вбризгување на цревото, турбо масло храна и поттик линија, пренос масло кулер линија, EFI гориво линија, хидрати гориво линија, ls моторот замена на гориво линија, гориво враќање линија, пареа се врати линија, вакуум линија, гориво снабдување линија и други висока температура, висок притисок апликации.На AN6 нерѓосувачки челик плетенка PTFE системи за вбризгување на горивото линија комплет вклучува : 10pcs 6 AN PTFE црево крајот фитинзи (4pcs прав, 2 парчиња 45 степен, 2 парчиња 90 степени, 2 парчиња 180 степен) и AN6 PTFE плетенка гориво линија (Должина : 16feet).Плетенка Гориво Црево Внатрешен Дијаметар : 5/16".Надворешен Дијаметар : 0.43 инч.Ве молиме мерка пред да го купите!.Работна температура опсег : -76℉ да 446℉ (-60℃ да 230℃).Максимален Работен Притисок (psi) : 3000 psi.Пука Притисок (psi) : 10000psi.НА 6 нерѓосувачки челик плетенка висок притисок PTFE гориво линија за полнење држи многу посилно да се загрее и екстремни околности.PTFE Наредени Црево може да биде компатибилен со сите автомобилски горива, мазива и coolant.релативно тешко, тоа не може да се наведнуваат и виткање на половина.гориво систем, систем за пренос, сопирачки систем и кулер систем.Може да се работеше со бензин, дизел, масло, хидраулична течност, бензинска пумпа, алкохол, E85, coolant, гориво, и сл.Големина : 6 AN Фитинг+16 Ft Црево.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Супериорен сврзување елиминира црево протриване кога се сече.Средно гума јакна ја зголемува вкупната ф

Црево за пренесување на бензин, дизел гориво, етанол мешавини до E85, и биодизел мешавини до B20 Црна нитрил

6.5 Стапки 5 / 16" ID(0.79 cm) X 5 / 8" OD(1.59 cm) Црна Полиестер, Засилено Гориво Линија.Дополнет со две полиестер спирал

Примена : Универзален, како што се вбризгување, смазка, алкохол, етанол, coolant и воздух за автомобили или м

ESPEEDER 16 Ft Масло Црево Линија Најлон Плетенка+НА 6 Црево Крајот Фитинг Адаптер Kit How да се добие добар поврз

Anodic оксидација третман, со сила и издржливост, антикорозија.Нема истекување под висока температура и ви

Бидете сигурни дека сите конекција се тесни.За сечење на вашиот нов челик плетенка црево на должината ќ

Материјал : не ' Рѓосувачки челик плетенка + CPE синтетички каучук.Приклучоци се изработени од алуминиумс

1.Изградена на Премиум Материјал : вбризгување на гориво линија изработени од црна најлон влакна плетен

Пакетот Вклучува : 1 x Најлон Плетенка Црево, 4 x Директно Вртливата Црево Завршува, 2 x 45 Степен Вртливата Ц

АПЛИКАЦИЈА За трки на гориво, бензинска пумпа, дизел, моторно масло средниот слој : 304 од не ' рѓосувачки ч

Please wait...