0
clear
  • Нордиска Бог Тор Статуа Камен Заврши
  • -20%
  • -20%
Нордиска Бог Тор Статуа Камен Заврши

Нордиска Бог Тор Статуа Камен Заврши

DEN 1042.08

Достапност
Достапно за нарачка

Креиран од скулптурата работа на Павле Borda на Dryad Дизајн.Статуи се одрази на природната текстура на оригинални скулптури.Убава декоративен елемент за вашиот дом или олтарот.Polyresin со крај.Мерките 8 инчи во висина (20.3 cm), 3 1/2 инчи во ширина (8.8 cm), со длабочина од 3 1/2 инчи (8.8 cm).Тор, а Нордиска Бог, создаден гром од штрајкувачи неговиот голем чекан, Mjölnir.Тој заштитени домот на Боговите и на човекот.На сцената на грбот опишува битка меѓу Тор и гигант Hrungnir.Тор го погоди фаталниот удар со фрлање неговиот чекан, но дел од Hrungnir е оружје, а острило, има поднесено себе во Тор е челото.Околу основата се Тор името во руни и сцени од Нордиска митологија.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Ова е одличен подарок за вашите лидери, семејство, пријатели и колеги.Исклучителна изработка и шармантн

★ Големина : Width= 21cm, Висока= 21cm ★ Материјал : Исклучителна Кинески Керамика ★ Креативен дизајн, совршено

★На коњ претставува чистота, страст, агилност, елеганција, и на значењето на среќата ★Дали сакате да им

На tasteful присутна за да се пријатели, или посебен дел за деловни прилики.голема можност за посебно и праз

★Дома декор мајмун скулптура, овој кул статуа обезбедува забава подарок за пријателите и семејството,

739 kg Due на светлината, резолуцијата на екранот на компјутерот е само неколку физички боја на избор, може д

Совршен подарок или подарок за мајка, сопруга, ќерка, син, близок, жените, нејзината тетка, баба, најдобар

Тема : Животни Лажни.is_customized : Нема.Стил : Пастирски.Материјали : Камен.Опис : Спецификација : Тип : Decor Material

Музика Забелешка Дизајн : Овој музички забелешка скулптурата е исклучителна изработка, нежните линии и

Стручно се Фрлија во Bronzed Смола Со Чувствува Дното.Врвен Детали и Рачно Насликани Акценти Навистина Дон

❈【Лесно да се соберат】 : На елени ѕид скулптурата е многу лесно да се соберат ❈【Трајни Скулптура】 : На

DESCRIBTION : YANTRA СО Издржи ТЕЖИНА : 2.5 KG КОРИСТИ PANCHDHATU МЕТАЛ ЗЛАТО, СРЕБРО, ЦИНК, БАКАР Создавање, создавање и

Убаво Врежан : Природни скапоцен камен извајани со нашите ексклузивни Туѓо кристалниот череп дизајн (Пр

Тоа е одличен избор за посебни и празнична прилики, како што се Благодарноста и Божиќ, housewarming, празници,

Овој цвет тенџере ќе додадете стил и боја на вашата градина!Исклучителна handcrafting, природни изработка и г

мислителот статуа висина од 4 инчи, широк е 2 инчи секој статуата е рачно резбани од деталите на вистинск

????【Пакет】1 x pc Булдог статуа, 1 пар x очила.Булдог статуа Големина(приближно) : 19x20x23.5cm / 7.48x7.87x9.25inch(Dxšxv)...

Златна Саи Ji Баба Статуа, Дома Decore, Подарок,Дивали Оркестарот , Дивали подарок.Материјали 100 % Чист Метал

Дувачкиот рачно изработени коњ.Лесно да се постави на маса или други авион област.Коњ во вашата канцела

Убаво Врежан : Природни скапоцен камен извајани со нашите ексклузивни Туѓо кристалниот череп дизајн (Пр

30 ГОДИНИ НА КВАЛИТЕТ Со над 30 години работно искуство доставување на повеќето различни оркестарот на п

)Стилот 5 Големина : 9cm x 10cm x 12.)Стилот 10 Големина : 1.Ве молиме овозможи мала димензија разлика поради разли

Ние само го продаде ѕидни декорации, другите се props2 【Безбедност и заштита на животната средина материј

????Од моја страна : За многу години, ние се собраа сила во смеа и солзи ????Подарок за да го прослават љубов

ви благодариме за understanding Notice : 1 ★Овие печурки се направени од смола Ве молиме овозможи 13 см разликува п

Име : Gmasking 2018 Нордиска Митологија Смола Бура Секира Cosplay Чекан Реплика Реквизити.Производител Модел : GM104

【ВИСОК КВАЛИТЕТ】Оваа "Еве Џони"Скулптурата е изработена од Peeium смола материјали.Парична казна изработ

Уникатен микс на Индискиот и Тибетската уметнички дела : : Рачно изработени месинг Буда скулптура : : Нап

★Направени од смола комплет, украсени со антички бронза заврши, чувствувате текстура, едноставен и бла

★ Тоа е направен од висококвалитет на дрвен материјал, кој може да се создаде таков богат и неформални ф

Please wait...