0
clear
  • Angelus Акрилик Кожа Боја - 1 Унца, Беж
  • -20%
  • -20%
Angelus Акрилик Кожа Боја - 1 Унца, Беж

Angelus Акрилик Кожа Боја - 1 Унца, Беж

DEN 159.84

Достапност
Достапно за нарачка

Брилијантни бои идеални за украсување и боење мазна кожа, винил или нешто порозни.Ќе не кора, пукнатина или бришење-off кога целосно сува, додека останатите флексибилни.Вода основа за лесно да се исчисти.Може да се користи за мрежа, памук и laces кога се меша со 2-Тенок.Мешање со Angelus Duller ќе досадна заврши за мека, мат изглед.Боја : Беж.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Продорен Кожа Боја.Нуди чувствувате colorfast формула која додава совршен богати бои на природна рака и зел

1 : Childern Уметност Пакет од 8 Цевки на Избрани Боја Акрилна Боја 120ml секој.Сликаруметник во собата, идеален

2fl оз.Шише од мека мат ткаенина боја.Се согласува да ASTM D 4236 Произведено во Кина.Лалемека мат ткаенина бој

НЕМА ДА се ИСУШИ за ВРЕМЕ на ПРЕВОЗОТ ИЛИ СКЛАДИРАЊЕТО Акрилна содржани во 16 добро запечатени и направе

LUMIERE8561 Прекрасни металик бои се шири без проблеми и да останат флексибилни.Тие се совршен избор за ткаен

Уникатно формулиран за употреба во бања & тело основи.Удобен, обновливи пластични dropper шишиња.Се создаде

Поради природата на ткаенина, тоа лесно се апсорбира потта и не бара пеглање.Тоа потекнува од градот во

Висок квалитет моделирање бои и алатки со АКИнтерактивни.Постигнување на најдобри можни резултати.Иск

Направен во Јапонија.Наменет за поликарбонат рк тела.Може да се користи на гаснапојува R / C Тела.Пакет ди

Димензии : 5.6 во.h x 2.7 во.w x 2 in.г.Тежина : 0.72 унци.Направен во САД.ДРЖАВИТечна Боја.Боја на облека и додатоци,

Совршена како основа за пластика, месинг, смола, итн.Површината Буквар може да се чистат лесно користење

ЕПЛ НА НАШЕТО ОКО : природен зелен минерални мика прав, оваа единствена зелена ора со светло се појавува

Флексибилност понудени од страна на овие уметност резерви поттикнува сликарство во било начин што сака

Со Армијата Сликар нашата цел е да ви помогне да добиете прекрасно насликан модели на маса, и се уште се

Може да се користи на styrol смоли, styrofoam, дрво, плус сите заеднички модел пластика.Ги опфаќа добро, тече неп

ШИРОКО се КОРИСТИ : Дали сте размислување за да се навлегува во изработката?Дали вашите деца ќе побара о

Оваа соја свеќа боја доаѓа со 0.18 оз(5g) секој пакет, направени од природни соја растенијата, нетоксични, д

Сите чисто 24 боите се различни shimmery.Бисер боја бои природни козметички одделение прав обезбеди блескав

Сосема нов и висок квалитет.Тежина : Околу 10g.Изработени од природни растителни, екопријателски.Совршен

Please wait...