0
clear
  • Чип Quik SG4-1.0 Гума Засилен Супер Лепак - Флексибилни Голема Празнина Пополнување 1.0 оз
  • -20%
  • -20%
Чип Quik SG4-1.0 Гума Засилен Супер Лепак - Флексибилни Голема Празнина Пополнување 1.0 оз

Чип Quik SG4-1.0 Гума Засилен Супер Лепак - Флексибилни Голема Празнина Пополнување 1.0 оз

DEN 262.80

Достапност
Достапно за нарачка

Супер Лепак.Lead-Free / Ro HS 3 во Согласност / ПОСТИГНЕ Согласност Опис Гума засилен голема празнина пополнување супер лепак.Користете го за зглобовите дека нема да се вклопи во тесни и кога флексибилност и вибрации отпор се потребни.Обврзници : Метал, Пластика, Дрво, Картон, Хартија, Керамички, Кожа и Повеќе!Карактеристики Вискозитет : 700 c P (700 m Pas) Лекување Време : 45 секунди Главна Состојка : Cyanoacrylate Големина : 30ml Стискаш Шише Складирање и Ракување Чувајте во фрижидер или на собна температура 3-25 C (37-77 F).Овозможи 4 часа за супер лепак за да се постигне температурата на работа на 20-25 C (68-77 F) пред употреба.Рок на траење >24 месеци (неотворена) Транспорт Овој производ нема превозот ограничувања, кога вкупната испорака на јачината на звукот на Супер Лепак не надминува 1000ml (количина 33 од 30ml шишиња).Превозот подолу 0 C (32 F) или над 25 C (77 F) за нормално транзит пати од страна на земјата или на воздухот нема влијание на овој производ е наведено рок на траење.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

За среќа, нашите смена прави оваа работа полесно!Само применуваат superglue смена и да ја работат пред расчи

Обезбедува брз бонд, откако површини се стави заедно за неколку секунди тие ќе се спои.Премиум дебели ви

Мултифункционална, практична Loctite Лепак Смена ефикасно ги отстранува јак лепак и дамките од површини, о

За различни апарати за домаќинство проекти.Развиена за долгорочната поправки во еден момент.Суши во 10?30

Please wait...