0
clear
  • КУРТ 16095 Q24 5 Тркала Hitch, 24,000 lbs, Одберете Chevrolet Silverado, GMC Сиера 2500, 3500 HD, 8-Нога Кревет дух пакостник Систем
  • -20%
  • -20%
КУРТ 16095 Q24 5 Тркала Hitch, 24,000 lbs, Одберете Chevrolet Silverado, GMC Сиера 2500, 3500 HD, 8-Нога Кревет дух пакостник Систем

КУРТ 16095 Q24 5 Тркала Hitch, 24,000 lbs, Одберете Chevrolet Silverado, GMC Сиера 2500, 3500 HD, 8-Нога Кревет

DEN 4741.92

Достапност
Достапно за нарачка

Ако имате краток кревет камион, одберете 5 тркала hitch со ролери.Секој 5-ти тркало hitch е изграден со околу сферични axial имајќи кој им овозможува на hitch главата да навалување во било која насока е потребно за непречено возење.Ова особено Q24 hitch доаѓа со сет на КУРТ ОЕМ дух пакостник систем 5 тркала нозе, со цел да се монтира на одберете Chevrolet или GMC долго-корито на пикап камиони со камионот корито дух пакостник систем (година спектар специфични).КУРТ П-серија 5 тркала hitches се достапни во капацитети од 20.Ова 5 тркала комплет се вклопува одберете модел години на Chevrolet Silverado и GMC Сиера 2500 3500 HD и HD со 8-нога кревет и пак систем (Не е компатибилен со бедем-стил pin кутии, како што се Sidewinder).РАЗНОВРСНА ОДГОВАРА.Прво, изберете custom под кревет загради кои одговараат на вашата одредена марка и модел, како и сет на индустрија-стандард база шини.ЛЕСНО РАКУВАЊЕ.ТИВКО ВОЗЕЊЕ.Ако вашиот камион има кратко кревет со дух пакостник систем, одберете КУРТ 5 тркала hitch со соодветни ОЕМ дух пакостник систем ролери или ролери адаптер.Ова П-серија КУРТ 5 тркала hitch е конструиран за да се промовира quietest 5 тркала влечење е можно.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

ЛЕСНО ДА СЕ ИНСТАЛИРА.Со користење на сет на подлога, нозете брзо и лесно да се пушти во пакови, веднаш оп

Пакет димензии : 11.938 cms L x 24.384 cms W x 79.756 cms H Пакет количина : 1 Тип на производ : Auto_Accessory.Земја на Потекло : Мек

Со својата двојназаклучување вилици за 360степен pin контакт и три маснотии фитинзи за континуирано подма

Индикаторот е видлив од кабината на вашиот пикап камион и ја елиминира потребата да се добие во и надвор

Вистински ОЕМ Делови и Прибор понудени од страна на Mopar (Оригинални Делови на Опремата Добавувачот за Chry

Оваа 20 K 5 тркала hitch доаѓа со тежина капацитет од 20.Овој уникатен pivoting механизам е изграден во hitch главата

Please wait...