0
clear
  • Bedwetting алармот, Анти Bedwetting аларм со звук и со вибрации Интелигентни bedwetting аларм Ноќ bedwetting аларм сензор следи за стари лица и деца
  • -20%
  • -20%
Bedwetting алармот, Анти Bedwetting аларм со звук и со вибрации Интелигентни bedwetting аларм Ноќ bedwetting аларм сензор следи за стари лица и деца

Bedwetting алармот, Анти Bedwetting аларм со звук и со вибрации Интелигентни bedwetting аларм Ноќ bedwetting аларм

DEN 734.16

Достапност
Достапно за нарачка

задржи вашето бебе надвор на ладно и да му помогне да се здобијат со доверба. Кога инсталацијата е завршена, вклучување на прекинувачот и можете да одите во кревет Спецификација : Предмет тип : Bedwetting аларм Батерија : 2 копчето мобилен батерии (не се вклучени) Батерија модел : CR2025 Применливи луѓе : доенчиња, деца, стари лица, лица со bedwetting навики Пакет Листа : 1 x bedwetting аларм 2 x прилог клип 1 x шрафцигер 1 x прирачник.Функција : 1. Се посветам на добри навики : Контакт со урина ќе предизвика аларм, дозволувајќи им на децата постепено да се подобри bedwetting во текот на ноќта и се развие добра навика на само-чешлање.Како Да Го Користите : 1.Погоден за стари лица, новороденчиња, лица со намалена подвижност или луѓе кои не можат да се грижи за себе. Избегнувајте настинка : Задржи вашето бебе надвор на ладно и да помогне да се изгради доверба.2 потсетник начини : звук вибрации потсетник и вибрации потсетување, приспособливи режим, интелигентни работа без да се грижиш за вознемирувачки, за да се задоволат различните потреби. Прилагодливи еластична ракави, прикачени на детската рака 3. Низок волумен : 70-100 decibel волумен, нормално алармот да се огласи, не грижете се за вознемирувачки, не боли вашите уши. 2 потсетник начини : звук вибрации потсетник и вибрации потсетување, приспособливи режим, интелигентни работа без да се грижиш за вознемирувачки, за да се задоволат различните потреби.Низок волумен : 70-100 decibel волумен, нормално алармот да се огласи, не грижете се за вознемирувачки, не болат ушите.Се посветам на добри навики : Контакт со урина ќе предизвика аларм, дозволувајќи им на децата постепено да се подобри bedwetting во текот на ноќта и се развие добра навика на само-чешлање.Висока чувствителност : ткаенината е опремено со аларм уред, кој има висока чувствителност за влажност, се будам бебето свест побрзо и да се намали плаче.

Спецификацијата

Item type:
Bedwetting alarm
Battery:
2 button cell batteries (not included)
Battery model:
CR2025
Applicable people:
infants, children, the elderly, people with bedwetting habits
Package List:
1 x bedwetting alarm 2 x attachment clip :
1 x screwdriver :
1 x manual :

Со стоката дадена додека купуваат

Безжичниот, батеријавклучен аларм (батеријата вклучена) може да биде во близина на детето или со еден ро

МАЛИ И ПРЕНОСЛИВО ENURESIS АЛАРМ Тенок, Елегантен и стилски, преносни bedwetting (enuresis) аларм доаѓа со меѓусебно

Кога се користи како режисер со ноќта тоалет обука, до 9 од 10 деца се запре bedwetting.Безжичниот, батеријавкл

Тоа ќе потрае 3~4 месеци да се запре bedwetting, ние сме секогаш тука да ви помогнат.Нашата цел е да обезбедиме

Please wait...