0
clear
  • AleHorn Викинг Пиење Рог Кригла - рачно изработени Tankard за Пиво, Кафе, Ale & Медовина | Совршен Одмор Подарок за Мажи | Голема Премија Дрвени Дното
  • -20%
  • -20%
AleHorn Викинг Пиење Рог Кригла - рачно изработени Tankard за Пиво, Кафе, Ale & Медовина | Совршен Одмор Подарок за Мажи | Голема Премија Дрвени Дното

AleHorn Викинг Пиење Рог Кригла - рачно изработени Tankard за Пиво, Кафе, Ale & Медовина | Совршен Одмор Подарок

DEN 679.20

Достапност
Достапно за нарачка

ОДЛИЧЕН ПОДАРОК ЗА НЕГО - да му Даде подарок дека тој ќе негува со години!Неговата Alehorn пиење рог ќе биде неговиот нов омилен кригла.Види насмевка на лицето за месеци, како што тој го исполнува неговиот Alehorn tankard со неговиот омилен пијалок.Тој нема да бидете разочарани!.ПИЈАТ ОД ВИСТИНСКИ ВОЛ РОГ - Секој Викинг рог е направен од автентични, етнички извори вол рог (Уверение Добиток Сертификат), внимателно избрани за изглед, трајност, колор шема и форма.Секој Alehorn инспириран tankard е единствен во форма и боја & доаѓа спакувана во црна подарок торба и доаѓа со одличен Alehorn налепница.Тоа е време дека ќе го избра пиење брод како интересни, како вас!.ПРЕМИУМ МАТЕРИЈАЛИ - сето Тоа започнува со животните од кои нашите рогови се берат.Ние само ги одберете најдобрите добитокот да им обезбедиме на нашите пиење рогови.Сите tankards се опремени или со висок квалитет на дрвени база или смола bottoms и ставени со најсилните храна-безбедно епоксидна на располагање.Ние секогаш стоиме зад квалитетот на нашите производи на Alehorn!.Рачно изработени СО НЕГА - тајната состојка на ситно направена за пиење рог е грижа што се става во изградба.Нашите занаетчии биле обликување пиење рогови за идните генерации.Секој од нашите рог чаши се рачно одбраната, рака-сечење и рака-полиран да близина на совршенство (ние се каже "близу", бидејќи како рачно изработени предмети, без рог е целосно совршен).ИЗБЕРЕТЕ го ВАШИОТ СТИЛ - Изберете помеѓу повеќе димензии (Голем ≈ 16 мл / X-Large ≈ 30 мл / XX-Large ≈ 44 оз+), отпорни на топлина (за топла течности) и гравирање стилови.Имајте предвид, сепак, дека рог големина и боја варира.Овие се 100% природни елементи!.Големина : L | Боја : Премиум Дрвена Основа.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

11 OZ КЕРАМИЧКИ ЧАШИ БЕЛО ВИСОКАКВАЛИТЕТ : Печатење На Двете Страни.Микробранова безбедно.Спакуван, печа

Совршен кригла да уживате со вашето омилено пиво, сок, вода и многу други пијалоци!.Голем 17 мл пиво во кри

Дизајн Опис : Регионална Печатење, Двострано Печатење.Материјал Опис : Керамички.Производ Перформанси :

Дизајниран за секојдневно живеење и забавни лесен за употреба и чување.Нашите drinkware е идеално обликуван

Мерки : 5.5" Висина x Дијаметар 4.93".Класичен Кригла Пиво 15oz капацитет.Садот за миење безбедно.Највисок квал

Дизајниран за секојдневно живеење и забавни лесен за употреба и чување.Стилски dimpled текстура : Стилски д

КЕРАМИЧКИ ПИВО ШТАЈН : Ова пиво штајн е направен од бели керамички со злато намали и Dсправи.Тоа е машина

Смешни Новина Големите Метални Калај Знак Добри пријатели голема пиво!кригла овации алкохол пиење хопс

Смешни Новина Големите Метални Калај Знак Добри Пријатели Голема Пиво Овации Craft Пиво Чаши за Пиење Воз

11 OZ КЕРАМИЧКИ ЧАШИ БЕЛО ВИСОКАКВАЛИТЕТ : Печатење На Двете Страни.Микробранова безбедно.Спакуван, печа

Смешно подарок за Коза чувар или љубител на Кучињата.Направени со топлина отпорни на стакло, на матиран

Нашите занаетчии биле обликување tankards за идните генерации.Истите пломби се користи на дрвени салата ча

100% Течење Бесплатна Гаранција За Квалитет!Ако не сте задоволни со вашиот Рог Кригла, ве молиме да ги спо

Дизајниран за секојдневно живеење и забавни лесен за употреба и чување.Housewarming присутни за секое пиво љу

Куче Првенство 11 Oz Бело Пијат пиво висат со samoyed куче љубовник 11 Oz Кригла Пиво во Чаша Бело Чаши.Без разл

КЕРАМИЧКИ ПИВО ШТАЈН : Ова пиво штајн е направен од бели керамички со злато намали и Dсправи.Тоа е машина

Вино, Чаши, кои се Направени во САД! 15oz капацитет на располагање, најмногу одговара на капацитетот за ваш

Вино, Чаши, кои се Направени во САД! 15oz капацитет на располагање, најмногу одговара на капацитетот за ваш

Дизајниран за секојдневно живеење и забавни лесен за употреба и чување.Одлично за секое пиво љубовник,

Направен од природни букови дрва & нерѓосувачки челик колба внатре.Чувајте ги вашите омилени дух во сти

Вино, Чаши, кои се Направени во САД! 15oz капацитет на располагање, најмногу одговара на капацитетот за ваш

Совршен кригла да уживате со вашето омилено пиво, сок, вода и многу други пијалоци!.Голем 17 мл пиво во кри

Смешни Новина Големите Метални Калај Знак Време да се забавуваат!Кригла пиво САД го прослават празнико

Совршен кригла да уживате со вашето омилено пиво, сок, вода и многу други пијалоци!.Голем 17 мл пиво во кри

КЕРАМИЧКИ ПИВО ШТАЈН : Ова пиво штајн е направен од бели керамички со злато намали и Dсправи.Тоа е машина

11 Oz Кригла два Пати на радост со овие убави високо квалитетни керамички чаши ORCA Слој; 3.7"H x 3.7 W x 3.2"D; 10.2" Об

Please wait...