0
clear
  • Behr Hella Услуга 351196311 Климатизација Приемник Посува
  • -20%
  • -20%
Behr Hella Услуга 351196311 Климатизација Приемник Посува

Behr Hella Услуга 351196311 Климатизација Приемник Посува

DEN 922.56

Достапност
Достапно за нарачка

Задачата на филтер-фен е да се отстранат нечистотиите од ладилни и, исто така, да dehumidify тоа.Behr најновиот модел е компактен и моќни наредени плоча масло кулер.Топла ладилни гас текови во кондензаторот, празнење топлина на околината.Последователно на тоа е пренесени во гасни состојба на висока температура и под висок притисок на кондензаторот.Ова претставува значително намалување на безбедноста.Најважната компонента на coolant модул е coolant радијатор.Coolant радијатори се инсталирани во протокот на воздух од возило пред.На ладилни станува течност повторно како резултат на ладење : топол гас текови на врвот во кондензаторот и трансфери топлина на околината преку цевка и во светот.Како резултат на заладување, на ладилни излегува на кондензаторот во долниот конекција во течна состојба.Бидејќи тоа не треба coolant домување и е направен целосно од алуминиум, тоа е лесен и има низок дизајн простор барања.Проширувањето резервоарот се користи за да се соберат проширување coolant од coolant коло.На ладилни е вовлечени во како гас на ниска температура од испарувачот; тоа е тогаш компресирана.Ладење да одговара на барањата подобрува нивото на coolant температура, моторот бучава и, исто така, потрошувачката на гориво.Неуспехот на фан резултати во непријатно внатрешни работи клима, која има негативно влијание врз возачите концентрација.Ова е мора во однос на безбедноста и комфорт при возењето.Над 100 години, од технички знаења, квалитет на фокус и сигурен сервис.На нашите клиенти да имаат корист од комбинација експертиза на BEHR и HELLA.Филтер на елементи на air-conditioning систем или се наведени како филтер фенови или акумулатори, во зависност од типот на системот.Недостаток на вентилација, исто така може да предизвика ветробранот за да магла нагоре.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Професионални, премија резервни замена.Обезбедува перформанси и стабилност што очекувате од ACDelco.Произ

ЧЕТИРИ СЕЗОНИ TEMP ДЕЛОВИ 83349 Филтер Посува Desiccant Торба за Полнење.Дел број : 83349 Пакет Тежина : 2.07 фунти.Пак

Сосема Нов, OE замена : UAC брендирани Посува 100% Гарантира Одговара!Додадете вашиот автомобил (година / нап

Please wait...