0
clear
  • QuQuyi 1 Инчен ID x 1-1/4 Инчен OD Тешки-Должност Челик Жица Вшмукување ПВЦ Флексибилни Цевки Висок Притисок УВ Хемиски Отпорни Дебели Винил Цевка Цевка, 3 FT
  • -20%
  • -20%
QuQuyi 1 Инчен ID x 1-1/4 Инчен OD Тешки-Должност Челик Жица Вшмукување ПВЦ Флексибилни Цевки Висок Притисок УВ Хемиски Отпорни Дебели Винил Цевка Цевка, 3 FT

QuQuyi 1 Инчен ID x 1-1/4 Инчен OD Тешки-Должност Челик Жица Вшмукување ПВЦ Флексибилни Цевки Висок Притисок УВ

DEN 465.60

Достапност
Достапно за нарачка

【Големина】- Id : 1", OD : 1-1/4", дебелина на ѕид : 1/10",3 ft Должина. 【Материјал】- ПВЦ цевка е полиестер винил хлорид пластика која е совршен за масло, гориво, вода и воздух цевки, Боја : јасно-транспарентно. 【Функција】- Цврстина : 73a (фирма), Макс. работен притисок : 87 psi, пука притисок : 261, Температура опсег : 25°f до 150°f (-4°c до 66°c). 【Челик Жица Дизајн】- челик жица дизајн помага да се зајакне црево, може да се издржи висок притисок, и на себе цевка е отпорен на влага и триење и може да се користи за инхалација апликации. 【Специфична Апликација】- Челик жица вшмукување ПВЦ цевка е погодна за земјоделски пумпа за вода машини, масло депо и други индустрии.Големина на : 1 ID | Стил : 3 FT.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Генерално се отпорни на повеќето алкално, алкохол, и благи киселини и хемикалии.Овие круг ПВЦ flex цевка п

Tygon F4040ПВЦ Гориво И Лубриканти Цевки, 1 / 4" ID, 3 / 8" OD, 1 / 16" Ѕид, 5' Должина, Жолта.Флексибилни Цевки за Мали Мот

Пневматски Црева Цевки Изработени од СТП материјал, висок напон, висока затегнувачка сила, висока јачин

Големина : 10x16mm(I D x O.Г.); Должина : 1m / 3.3 ft.Температурата на работа : 76°F до +428°F; Цврстина : 65 Степен.Силиконск

Најлон Материјал Јасно Цевки е направен од висок квалитет на најлон материјал, лесни и флексибилни, мож

Силиконска гума цевка ќе го издржат повторна употреба и за визуелна инспекција на течности.Големина : 4x

5 M Должина 4mm x 6mm Храна Одделение Транспарентен Силиконска Гума Цевки Цевка Цевка.Развиените Земји се Пр

Воздушната цевка која е висока флексибилност, силна враќање на сила, без деформација со свиткување, отп

Description Our антиликвидација црево може да се сече на соодветната големина според сопствените потреби.Глав

ГОЛЕМИНА 1 / 8"(3мм) ID x 3 / 16"(5mm) OD; Должина : 16.4 ft (5m); Дебелина на Ѕид : 1mm.МАТЕРИЈАЛ Направен од силикон, е лесен

Земја на Производство : КИНА; Материјал : Силикон; Нето Тежина : 264g.Пакет Содржина : 1 x Силикони Цевка; Глав

Поради својата флексибилност и способност да се користи во широк спектар на апликации, тоа е голема вре

ФДУ одделение.Погодни за Употреба со воздух и вода линии.Се користи како пневматски за контрола на лини

Технички параметри : Бренд : Othmro Боја : Транспарентна Големина : 5mm / 0.28 ft x Силикони цевка БЕЛЕШКИ : Како ра

Единица грофот : 1.0 Пакет Димензии : 13.8 L x 40.3 H x 35.7 W (сантиметри).Направен во сад.Пакет Тежина : 1.0 фунти.Голе

Please wait...