0
clear
  • Coloplast Brava Ostomy Лента Залепете, Стинг-Бесплатно, 0.2 Оз По Лента (2 Мл Вкупно По Пакет) 26555 (Кутија од 10)
  • -20%
  • -20%
Coloplast Brava Ostomy Лента Залепете, Стинг-Бесплатно, 0.2 Оз По Лента (2 Мл Вкупно По Пакет) 26555 (Кутија од 10)

Coloplast Brava Ostomy Лента Залепете, Стинг-Бесплатно, 0.2 Оз По Лента (2 Мл Вкупно По Пакет) 26555 (Кутија од

DEN 376.32

Достапност
Достапно за нарачка

На Brava Лента Ставете го исполнува подлабоко набори и лузни кои се создава цврста печат помеѓу вашата кожа и бариера.На Brava Лента Ставете може да помогне да се избегне какво истекување.На Brava Лента Ставете може да апсорбира влага и намалување на истекување, а со тоа се штитат peristomal област.Откине износот на лента ставете треба и мувла на своето место.Brava Ostomy Лента Паста . 2 Унца Пер Лента - 10 по Кутија.Brava Ostomy Лента Ставете 2 мл.По Лента (57g).Пектин-врз основа на производ кој ги штити peristomal кожата.Штити peristomal кожата од stoma излез.Се користи за да се пополни кожата нерамна површина да се создаде рамно pouching површината.Алкохол и Стинг-Слободни.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Се користи за да се пополни во нерамна кожата површини поради набори на кожата лузни и / или неправилни т

Се користи како stoma додатен на кожата нерамна површини кои се заштити кожата бариера, ефикасно го намалу

Please wait...