0
clear
  • Кревет Мокрење Тренер Инконтиненција Аларм со Музика и Вибрации Bedwetting Аларм за Enuresis Третман на Деца и Постари Возрасни лица, Помош за Надминување на Bedwetting 1121 (Боја :
  • -20%
  • -20%
Кревет Мокрење Тренер Инконтиненција Аларм со Музика и Вибрации Bedwetting Аларм за Enuresis Третман на Деца и Постари Возрасни лица, Помош за Надминување на Bedwetting 1121 (Боја :

Кревет Мокрење Тренер Инконтиненција Аларм со Музика и Вибрации Bedwetting Аларм за Enuresis Третман на Деца и

DEN 1728.00

Достапност
Достапно за нарачка

★ Вибрации потсетување, кога алармот беше активирате, постои глас и малку вибрации за да ве потсети.Ова е многу user-friendly производ за деца да одат во тоалет. ★ Им помогне да се надминат bedwetting; Урина аларм, исто така, може автоматски да смисла ако тоа е incontinent, и го поттикнува старателите да се изврши заштита во време. ★ Висока чувствителност, на armband е опремено со аларм уред, кој има висока чувствителност за влажност, може да се користи за медиокритет обука и да им помогне да се справат со enuresis проблеми. ★ Буди вашето дете и да ги мотивира за него/неа, за да заврши мокрење во тоалет и да се формира навика во 4-8 недели.Ѕвонење, вибрации, и блескави светла истовремено потсетам, избегне деца од добивање навикнеш на одреден звук.Прилагодливи еластична ткаенината за да се обезбеди удобно се вклопуваат, лесно да се носат и да ги отстраните. ★ Погодни за доенчиња, деца, млади, стари лица, лица со enuresis навики.Ве молиме да ги користат тоа за 4 ~ 8 недели.Висока чувствителност.Добро да се користи за медиокритет обука и помош за да се излечи кревет мокрење проблем.Тоа ќе го алармот што да им помогне на вашето бебе да се бања.Боја : C.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Тоа ќе потрае 3~4 месеци да се запре bedwetting, ние сме секогаш тука да ви помогнат.Нашата цел е да обезбедиме

Мини големина, лесно да се инсталира и да се носи, тоа може да биде скриена под облека и лесен за употреба

задржи вашето бебе надвор на ладно и да му помогне да се здобијат со доверба Кога инсталацијата е заврше

Кога се користи како режисер со ноќта тоалет обука, до 9 од 10 деца се запре bedwetting.Безжичниот, батеријавкл

МАЛИ И ПРЕНОСЛИВО ENURESIS АЛАРМ Тенок, Елегантен и стилски, преносни bedwetting (enuresis) аларм доаѓа со меѓусебно

Безжичниот, батеријавклучен аларм (батеријата вклучена) може да биде во близина на детето или со еден ро

Please wait...