0
clear
  • Outsidepride Yukon Бермуди Трева Семе - 2 LB
  • -20%
  • -20%
Outsidepride Yukon Бермуди Трева Семе - 2 LB

Outsidepride Yukon Бермуди Трева Семе - 2 LB

DEN 1199.76

Достапност
Достапно за нарачка

Outsidepride е едно семејство во сопственост U. S. Компанија.Ниту една друга компанија на овој оглас е продажба на нашите семе.USDA Зони : 7 - 11. Ладно толерантни бермуди трева.Лесно основање.Посееш 2-3 килограми обложени Бермуди трева трева семе на 1,000 квадратни метри.Семе нова трева : посееш 2-3 килограми семе на 1,000 квадратни стапки (90-125 фунти по акра).Овие обложени семиња се полесно да се шири и да ја задржат влагата, која сида ртење.Садници ќе се појават 14-21 дена по садењето.Целосна покриеност може да се очекува 30-60 дена по садење, и првиот ограничена употреба може да се изврши 30 дена по целосна покриеност.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Outsidepride е едно семејство во сопственост U S Компанија.Ниту една друга компанија на овој оглас е продажба н

Please wait...