0
clear
  • Обичај Петтата Тркалото за Монтажа голема Заграда (RVK2402) Со Шини
  • -20%
  • -20%
Обичај Петтата Тркалото за Монтажа голема Заграда (RVK2402) Со Шини

Обичај Петтата Тркалото за Монтажа голема Заграда (RVK2402) Со Шини

DEN 2236.32

Достапност
Достапно за нарачка

Сите хардвер е вклучена да се качи на шините на овие обичај загради, како и хардвер за да се качи на рамката.Без рамка за дупчење што се бара.Се вклопува 2017 преку 2019 Ford F-250 & F-350 (не кабината & шасија) долго или кратко кревет.Произведено во САД.Прочитајте опис на производот подолу за подетални информации.Обичај брзо се инсталира заградата полнење значително се намалува времето за да го инсталирате на вашиот петто тркало шини.Во повеќето случаи, обичај загради одговараат со претходно постоечките дупки во вашиот камион рамка.B&W петтиот тркала НА-3200 или НА-3270 се специјално дизајнирани* да се користи во врска со овој комплет.*Во зависност од големината на креветот, ширина на приколката и продолжување на вашиот крал pin кутија.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Со својата двојназаклучување вилици за 360степен pin контакт и три маснотии фитинзи за континуирано подма

Ако имате краток кревет камион, одберете 5 тркала hitch со ролери.Секој 5ти тркало hitch е изграден со околу сф

Вистински ОЕМ Делови и Прибор понудени од страна на Mopar (Оригинални Делови на Опремата Добавувачот за Chry

Оваа 20 K 5 тркала hitch доаѓа со тежина капацитет од 20.Овој уникатен pivoting механизам е изграден во hitch главата

Пакет димензии : 11.938 cms L x 24.384 cms W x 79.756 cms H Пакет количина : 1 Тип на производ : Auto_Accessory.Земја на Потекло : Мек

ЛЕСНО ДА СЕ ИНСТАЛИРА.Со користење на сет на подлога, нозете брзо и лесно да се пушти во пакови, веднаш оп

Индикаторот е видлив од кабината на вашиот пикап камион и ја елиминира потребата да се добие во и надвор

Уште 5 тркалото за монтажа опција е gooseneck hitch.Следно, изберете го соодветниот Х5 адаптер плоча.Тоа се тест

Please wait...