0
clear
  • Седмата Генерација Pantiliners, Слободен Хлор, 50 брои, 6 Pack (Пакување Може да се Разликува)
  • -20%
  • -20%
Седмата Генерација Pantiliners, Слободен Хлор, 50 брои, 6 Pack (Пакување Може да се Разликува)

Седмата Генерација Pantiliners, Слободен Хлор, 50 брои, 6 Pack (Пакување Може да се Разликува)

DEN 1428.00

Достапност
Достапно за нарачка

Нашите влошки се направени со 0% хлор белење, кој помага во спречување на штетните токсини од внесување на патишта.Pantiliners дека функција нашите иновативен purefit дизајн кој се согласува да вашето тело за веродостојни, излегуваат во јавноста заштита и удобност.Достапни се вклопуваат во она што вие го преферирате (ултра-тенок со крилја, облоги, или макси) и без оглед на absorbency што треба (светлина, редовни, супер, супер долго, преку ноќ).Период заштита на мисија.Ние сме донирање 43 за секој пакет на тампони и влошки ги продаваат во САД (до 1 милион денари) за да nonprofits помош да период се грижи повеќе правична.Направени со 0% Мириси, Бои, Дезодоранси, или Rayon.Нашите пластична амбалажа е целосно да се рециклираат.Стил : Флексибилни Заштита Ние сме секогаш во оценувањето на тоа како да се намали нивното влијание врз животната средина, зголемување на ефикасноста и безбедноста, и да се создаде на поодржлив синџирот на снабдување.Ние веруваме дека тоа е наша одговорност за да ја поставите курс за повеќе свесен начин на водење бизнис, каде што друштва дејствуваат како партнери со другите засегнати страни да се создаде посветла иднина за целата планета.Седмата Генерација е горда да биде Заверен Б Corporation.Б Корпус се овластени да биде подобро за работниците, подобро за заедниците, и подобро за environment.By изборот на Седмата Генерација производи, сте се приклучи ни се во негување на здравјето на следните седум генерации.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

За тушсвежо чувство во текот на целиот ден, секој ден.Несе чувствуваат заштита која одговара на повеќет

Безбедност Lightdays Panty Облоги во долга должина функција Единствена XpressДПИ технологија за чиста, сува чувс

Азија.Направени Со Органско Бел Ориз.Еден 8 Мл.Торбичка На LotХрана Подлога Тајландски Кнедли Од Ориз, Пре

100% СЕРТИФИЦИРАН ОРГАНСКИ ПАМУК ВРВОТ на СОСТОЈБА Направени со OCS уверение, неГМО, Тексас памук расте, бе

Ние сме секогаш во оценувањето на тоа како да се намали нивното влијание врз животната средина, зголему

Leak Guard+Rapid Dry помага да се задржи што 5 X посува (Vs.Секогаш Тенка).Апсорбира протекување и мириси во секунди.

Секогаш Xtra Заштита Секојдневно Облоги се заштити со Leak Guard Core + Rapid Dry да ви помогне да бидете 5 X посува (на

Природни Влошки : Изградени со 100% OCS неГМО Органски Тексас одгледува Памучна подлога покритие и нетокси

Бесплатни & Јасно Pantiliners направени без мириси, дезодоранси, или хлор обработка*.Иновативни Pure Fit дизајн б

Тенок и абсорбента за секојдневна свежина.Дише слоеви помогне да се задржи влагата далеку.Edge2Edge Лепило

Безбедност Lightdays Panty Облоги во редовните должина функција Единствена XpressДПИ технологија за чистење; сув

Please wait...