0
clear
  • Smittybilt 76711 SRC Покривот Багажник
  • -20%
  • -20%
Smittybilt 76711 SRC Покривот Багажник

Smittybilt 76711 SRC Покривот Багажник

DEN 1783.20

Достапност
Достапно за нарачка

Contoured дизајн елиминира "boxy" изглед.Отстранлив крстот барови за лесно меки или тврди врвот отстранување.Модуларен дизајн е лесно да се инсталира.Има и до 300 фунти на рамномерно распоредени товар.Совршен за overlanding.Smittybilt SRC Покривот Рек обезбедува екстремни тежина, убеден стабилност и е изградена од високо квалитетен челик цевки, поддржани со тешки bracketry.Тоа доаѓа со четири-точка на монтирање и придава на влезната врата планината, држејќи се до 300 фунти на рамномерно распоредени товар.Оваа единица е да се стави преку различни тестови под екстремни и невообичаени услови за да се обезбеди висок квалитет и стабилност.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

FITMENT : За Хонда Елемент 20032011 ВАЖНИ ЗАБЕЛЕШКИ : Професионална инсталација е препорачливо!Со цел да одгова

Виткање дизајн за лесно носење и чување кога не е во употреба.Топ одделение ЕВА пена поместена обезбеду

Ексклузивен Производ!.Висината на оваа рек систем е 6.5" на врвот од страна поддршка.A374 Crossbars се 50" екструд

Употреба во врска со ' Рбетот систем да ја зголеми капацитет.МОНТИРАЊЕ Монтирање со НосорогРек е солиде

КВАЛИТЕТ на УСЛУГА Пред да ја купите, бидете сигурни дека тоа е погоден за вашиот автомобил, и можете да

Fitment : Одговара за 20032009 Тојота 4 Runner N210 Висок Квалитет : Направен од високо сила ABS пластика.Пакетот Вклучу

На Kabgard Прозорец Заштитник Решетката е достапен во две големини : .Ние ги Правиме Работите На Вистинскио

Fitment е едноставна и ние веруваме дека можете лесно да го направите тоа сами во вашата гаража.OMAC САД ТИМ.О

Please wait...