0
clear
  • Amana Алатка 57343-Z SC Спирала O Единствен Flute Подобрување на завршна Површина Алуминиум Сечење 1/8 D x 1/2 CH x 1/4 SHK x 2 Инчи Долго и До Намалување на ZrN Обложени Рутер Малку Заврш
  • -20%
  • -20%
Amana Алатка 57343-Z SC Спирала O Единствен Flute Подобрување на завршна Површина Алуминиум Сечење 1/8 D x 1/2 CH x 1/4 SHK x 2 Инчи Долго и До Намалување на ZrN Обложени Рутер Малку Заврш

Amana Алатка 57343-Z SC Спирала O Единствен Flute Подобрување на завршна Површина Алуминиум Сечење 1/8 D x 1/2

DEN 1079.04

Достапност
Достапно за нарачка

Спиралата О flute острат/завршувањето на процесот се зголемува хранат стапки, овозможувајќи за повеќе линеарни нозе изнесе во помалку време.Индустриски квалитет на алуминиум сечење рутер делови се направени од страна на Amana Алатка, водечките производители на сечење алатки.Алуминиум сечење рутер делови од Amana функција извонредна алатка за долговечност, тенденција да останат поостри, огледало како карбид заврши, одлична карбид лемење, широк избор на големини и што е најважно квалитетот на намалување.СПЕЦИФИКАЦИИ : Насока : Нагоре-да се Намали (D) Дијаметар : 1/4 (Б) Висина на Сечење : 3/4 (d) месо тело : 1/4 Севкупната Должина (L) : 2 Флејта : 1 Површински Слој : Zr N.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

СПЕЦИФИКАЦИИ : Насока : Надолуда се Намали (D) Дијаметар : 3 / 8 (Б) Висина на Сечење : 1 (г) месо тело : 1 / 2 Севку

Волфрам карбид челик има предности на висока цврстина, отпорност на абење, цврстина и отпорност на коро

Со нано‑сина боја на кожата, го подобрува цврстина и продолжување на работниот век, се повеќе и носат‑о

Материјал со Висок квалитет на Волфрам Челик.Одлична рабмелење технологија.Без лепење, без чад, мирис и

Се користат за непречено контура мелење.Сечење Дијаметар : 8mm / 0.31"; Сечење Должина : 19mm / 0.75".Месо тело со

Оваа заострените крајот мелница има 1 / 8" дијаметар совет и на 1" сечење должина.На ZRN слој обезбедуваат од

Се користи За : Стандард мелничката, dadoing, и здодевни.За стандард CNC мелничката и рутирање каде материјал

Широко се користи за гравирање, дупчење, мелничката, сечење и гравирање на дрвени предмети, иверица, акр

Широк Спектар На Апликации : парична Казна резба и сечење, погоден за на доградба на акрилни, најлон, смо

Висок квалитет на волфрам челик материјал, со голема сила, обезбедува добар гравирање и мелење перформа

За стандард CNC мелничката и рутирање за предизвик материјали каде материјал отстранување и ефикасност

Мал Дијаметар 3 / 8" Машина Должина A 3 / 16" Машина Должина Б 1 / 4".Исплакнете го намали сите видови на матери

Силна отпорност на топлина, па цврстина може да се одржува, дури и при високи температури.Совршени се за

Широко се користи за гравирање, дупчење, мелничката, сечење на дрвени предмети, иверица, акрилик, пласти

Индустриски квалитет на алуминиум сечење рутер делови се направени од страна на Amana Алатка, водечките п

Ламинатни или дрвокрај слегување и dadoing.За стандард CNC мелничката и рутирање каде чиста врвот површинат

Тежина : 7g; (издржливи во употреба) Материјал : Цврсти Карбид.Пакет Содржина : faultless 1 x Спирала Крајот Мелн

Спирала Малку : месо тело со дијаметар : 3.175 mm / 1 / 8"; сечење дијаметар : 3.175 mm / 0.125"; сечење на работ должин

Идеален за резба.Широко се користи за гравирање, дупчење, мелничката, сечење на дрвени предмети, иверица

Направени од Цврст Карбид овозможува прецизна, лесна за сечење искуство.Остри спирала сечење обезбеди

Високо квалитетен материјал На вежба малку е направен од висококвалитет зацементира карбид и HHS матери

Солидна Карбид.Произведено во САД.Предности на ОгледалоКрај : Spektra Екстремни Алатка Живот Слој остар Жи

Sharped сечење на работ, мазна површина, без burrs.Компактни димензии, лесен и пренослив, едноставно да се носа

Широк Спектар На Апликации : парична Казна резба и сечење, погоден за на доградба на акрилни, најлон, смо

Prefessional Одделение.C3 или C4 Премиум Карбид.НеСтап Слој.АнтиПровизиите Дизајн.В.N.В.Прецизност Земјата.Од Пр

✅30pcs CNC Рутер Битови : 10pcs 1 / 8 месо тело титаниум обложена 1flute спирала рутер битови, 10pcs 1 / 8 месо тело спира

Усвојување на волфрам челик материјал, дојде со висока цврстина, отпорност на абење, јачина и жилавост.С

Please wait...