0
clear
  • GDXFSM Тркалезна Маса Крпа Перат Памук, Лен Божиќ Година Декорација Tablecloth Тешки Мерач Винил Tablecloth, Внатрешна/Надворешна Tablecloth, 9 Бои за Кујнски Dinning Tabletop Декорација
  • -20%
  • -20%
GDXFSM Тркалезна Маса Крпа Перат Памук, Лен Божиќ Година Декорација Tablecloth Тешки Мерач Винил Tablecloth, Внатрешна/Надворешна Tablecloth, 9 Бои за Кујнски Dinning Tabletop Декорација

GDXFSM Тркалезна Маса Крпа Перат Памук, Лен Божиќ Година Декорација Tablecloth Тешки Мерач Винил Tablecloth, Внатрешна/Надворешна

DEN 1440.00

Достапност
Достапно за нарачка

Изработени од материјали, рака мие и во машина перат, не dehydrate, ние препорачуваме миење на рацете, воздух за сушење, средна температура за пеглање;2. ◆ Погодна за внатрешна и надворешна јадење маси, кујната, ресторанот patios, градини, кафулиња, партиите или за пикник крпа, прашина крпа, декоративна ткаенина, итн.Двете рака за перење и машината за перење се avaible. Пеглање на tablecloth кога tablecloth се уште не се целосно суви;5. ◆ Маса врвот површината користи напреден 3 D стерео жакард машина, па you don' t мора да се грижите за моделот носат или исчезнува.◆Vitage и елегантен,одлична идеја за декорација на вашата маса. Темна крпа, првиот пат тоа се мијат во вода, таму ќе биде малку белење;3. Тоа е најдобро да висат надолу на tablecloth на 25 - 30 см, tablecloth големина = табела големина, droop висина × 2;◆Забелешка : 1, што се должи на рачно мерење, ве молиме овозможи разлика на 1 - 2 cm.3, може да се добијат некои мирис кога земе од пакетот, само ја обеси на отворено или вентилирани за 1 - 2 дена, а потоа ќе може да. ◆ Направени од материјали, рака мие и во машина перат, не dehydrate, ние препорачуваме миење на рацете, воздух за сушење, средна температура за пеглање;. ◆Маса Крпа Погоден за вечера маса,кафе на маса,книга биро,складирање табела итн,затворен,или пикник на отворено.2, поради светло, дисплеј и други фактори, дозволувајќи им на мало хроматска аберација. ◆ПРОИЗВОД DETAILSThe класичен изглед пар убаво со двата современи и секојдневниот табела settings.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

100% Полиестер Poplin.Произведено во САД и Увезени.Направен во U S A ЛА Лен локално произведува Највисок Квали

Користете Scene This tablecloth е совршен за вашата празник декорација.Можете да повторна употреба за годините ш

НАСТАНОТ УКРАСИ – Пар овие полиестер tablecloths со други Balsa Circle свадба декорација, како што катедрата ги по

1.Зголемување на должината на droop според личните желби 2.На пример : трпезариска маса 60120cm, може да нареди 1

ФУНКЦИЈА : Висок квалитет на материјалите tablecloth може да го разубават вашиот трпезариска маса, да го напр

Винил Површина за Лесна Грижа.Хлоридслободен PEVA.Ги чистат со влажна крпа користејќи благ сапун решение.

Заврши со пораби рабови.Не Железо или машина за миење или сува.Фланелен боксери поддржани за да се намал

Памук,лен Ткаенини.Памук, Лен Ткаенини Материјал 60" x 140" / 153 x 356 см.Обичај tablecloths, дигитални и една страна

Сатен.Цел над $39.99 право на БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ,се комбинираат со било Tableclothsфабрика предмети.Како да се Г

Лен,полиестер,чипка.Големина : 60" / 152.4 cm круг дизајн, 1.57 инчен / 4cm бела чипка.Материјал : Направен од висок

На уникатен дизајн ќе се претвори вашиот здодевни табела во домот и чиста маса,ви нуди ефтин уште голема

100% Полиестер.Донесе на божиќ расположи и духот во својот дом.Европската цвет божиќ tablecloth ќе заличи до ва

Лесно Care Machine перат, нежно циклус, железо во можност и собори сува, не кајгана.Мерка вашата маса големина

Можете да ги красат вашата трпезариска маса за семејно обединување, партија или некои посебни денови, с

Мултифункционален Tablecloth : Ова Tablecloth е Многу Погоден за Секојдневна Употреба, за Лица, Празници, Угостите

1.Зголемување на должината на droop според личните желби 2.На пример : трпезариска маса 60120cm, може да нареди 1

Винил Површина за Лесна Грижа.Хлоридслободен PEVA.Ги чистат со влажна крпа користејќи благ сапун решение.

Големина : Правоаголник со големина како 52" x 70", седишта 46 луѓе.Ве молиме љубезно ве молиме ПРОВЕРЕТЕ ја о

Пегла на ниска топлина ако е потребно.Може да се мие со ладна вода и не кајгана.Овие tablecloth се достапни во

Премиум Квалитет : Tablecloth се направена од високо квалитетни исклучително мека и мазна 100% памук, лен матер

ГОЛЕМИНА : Правоаголник Tablecloth големина како 49x63 инчи.Чувајте ги Вашите Маса Од Нечистотија и Нула : Ако н

Please wait...