0
clear
  • STELLE Деца/Девојки Симпатична Туту Фустан Балет Леотар за Танц
  • -20%
  • -20%
STELLE Деца/Девојки Симпатична Туту Фустан Балет Леотар за Танц

STELLE Деца/Девојки Симпатична Туту Фустан Балет Леотар за Танц

DEN 359.76

Достапност
Достапно за нарачка

95% Памук, 5% Spandex.Супер симпатична туту фустан леотар со три-слој мека предиво туту здолниште/Совршен за било прилики.Ние користиме високо квалитетни памук за bodice дел, кој е помек и посилна од заеднички памук.Тие обезбедуваат помек се чувствуваат и се повеќе отпорни на миење.Големина на табела : Големина XXS (Возраст : 2t), Големина XS (Возраст : 3t), Големина S (Возраст : 4t), Големина M(Возраст : 5-6t), Големина L(Возраст : 7-8t); Големината на табелата се препорачува врз основа на нашите мерења и минатото на клиентите коментарите.Ние се користи високо квалитетен материјал за bodice дел, кој му дава фустан повеќе мекост, повисоки glossiness, и подобро се носат и измијте отпор.Избори за две различни Стил : Нашата оригиналната верзија е 3/4 ракав, и додадовме ракави верзија на овој оглас за потоплите времето избор!. * STELLE, се изговара како /ˈstɛlə/, е алтернативна правописот на Estelle (Стариот француски, латински).И името Stelle значи "ѕвезда". * STELLE е НИ бренд.Компанијата е со седиште во прекрасниот Сан Франциско Заливот Област. * Сосема е основана од страна на мајка на три убави девојки.Во коренот на компанијата е мајка кој сака танцување и уметноста, и сакаше повеќе од производите таа е користење на нејзиниот малите деца. * Нашиот начин : Исклучителен квалитет.Ние партнер со најдобрите, етички фабрики низ светот.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

100% Полиестер.Се повлече На затворање.Чипка дополнителните кратко sleeve танц костим.Пакување : само фустан

Исто така се идеални за да се носат на матурска партија, саем, коктел, церемонијата, банкет, ноќта на Вешт

Домот висока ниска мрежа tull здолниште асиметрични midi замав фустан, возрасни лирски танц фустан без рака

95% Памук, 5% Spandex.Супер симпатична туту фустан леотар со трислој мека предиво туту здолниште / Совршен за б

Одберете Големина за да ги видите политика на враќање за објектот.Bodice : 58% Најлон, 40% Полиестер, 2% Spandex; Здо

Одберете Големина за да ги видите политика на враќање за објектот 95% Полиестер, 5% Elastane.Увезени.Машина За

Одберете Големина за да ги видите политика на враќање за објектот.Bodice : 58% Најлон, 40% Полиестер, 2% Spandex; Здо

Ве молиме да се чувствуваат слободни да контакт .Лабава и flowy и не премногу clingy или се види преку.5" Должин

Одберете Големина за да ги видите политика на враќање за објектот 100% Полиестер.Се повлече На затворање.�

Материјал : Полиестер.Сите бои беа лесно да се облекуваат.2" Должина : 140cm / 55.9" Должина : 136cm / 53.Убави,модерн

Одберете Големина за да ги видите политика на враќање за објектот.Се повлече На затворање.Мека водат тк�

92" Големина : XXL Големина.Клеча Доказ, 4 ПатСе Водат, Buttery Мека, Пот Wicking, Дише Целосна Должина, Прибл Тренин�

95% Памук, 5% Spandex.Супер симпатична туту фустан леотар со трислој мека предиво туту здолниште / Совршен за б

Се повлече На затворање.Мека водат ткаенина, што го прави идеален за танц пракса.Без ракави, голи lycra пол�

❤Прилики : Чисто и едноставен стил ❤Gillberry продавница❤ ❤Добредојдовте на нашиот Gillberry продавница.9" Дол�

100% Полиестер.Се повлече На затворање.Чипка дополнителните кратко sleeve танц костим.Пакување : само фустан

Одберете Големина за да ги видите политика на враќање за објектот 100% Полиестер.Се повлече На затворање.�

Туника Блузи за Leggings за Жените Долг Ракав V Деколте, T Кошула Секојдневен Лабава Одговара Жените V Деколт�

95% Полиестер, 5% Elastane.Увезени.Машина За Миење.Овој сестран кратки ракави се вклопуваат и одблесокот фуста

Големина : Капа4inch*3inch ЈакаПрилагодливи 11inch18inch Фустан13.8 инчен18inch.Материјал : Изработени од полиестер.Ви�

Мека Ткаенина.Се повлече На затворање.Копчето пред се, од страна на патент, линија.Ткаенина нема водат.С�

Одберете Големина за да ги видите политика на враќање за објектот 95% Памук, 5% Spandex.Супер симпатична туту �

Please wait...