0
clear
  • BalsaCircle 120-Инчен Кралска Сина Sequin Круг Tablecloth за Свадба Партија Торта Десерт Настани Табела Постелнина
  • -20%
  • -20%
BalsaCircle 120-Инчен Кралска Сина Sequin Круг Tablecloth за Свадба Партија Торта Десерт Настани Табела Постелнина

BalsaCircle 120-Инчен Кралска Сина Sequin Круг Tablecloth за Свадба Партија Торта Десерт Настани Табела Постелнина

DEN 1682.40

Достапност
Достапно за нарачка

Ги ИМПРЕСИОНИРА ВАШИТЕ ГОСТИ – Нашиот круг sequin tablecloths ќе ви помогне да се создаде еден софистициран и уникатен изглед за вашиот настан.Се создаде блескава софистициран изглед за вашиот настан со 120" sequin tablecloths!. Дијаметар на вашата маса + (Пад x 2) = Tablecloth големина.ВИСОК-КВАЛИТЕТ – Тркалезна маса крпа направен од висок квалитет на ткаенина покриена со сјајна круг sequins.Нашата сјајна sequin ткаенина е еден од највисок квалитет што може да се најде.Овие табела покрие со уникатна текстура се сигурни да се облекуваат вашата партија табели со исклучителен карактер и елеганција.Едноставно се размножуваат 30 x 2 = 60" и додадете 60" на дијаметарот на вашата маса (60 + 60 = 120") па tablecloth треба да биде 120" круг. Ако сакате tablecloth да одат на подот на стандардна големина маси (или пад од 30" на подот) додадете 60, ако сакате тоа да се оди половина пат (или пад 15" на подот), потоа додадете 30.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Винил Површина за Лесна Грижа.Хлоридслободен PEVA.Ги чистат со влажна крпа користејќи благ сапун решение.

Да се пресмета на правилен tablecloth големина.Елегантен Дизајн : Едноставен и елегантен highdefinition модели на в�

Тешки доволно за да drape убаво и нема да се движат надвор од табела врвот лесно.Одлична drape, исклучително м

НАСТАНОТ УКРАСИ – Пар овие полиестер tablecloths со други Balsa Circle свадба декорација, како што катедрата ги по�

Големина:100% полиестер tablecloth мерки 60"x84".Табела корица вклопува маси кои седиште 68 луѓе.Материјали : Исту

100% Полиестер.Направен во U S A ЛА Лен локално произведува Највисок Квалитет на настанот и дома декорација

Полиестер,сатен.Tablecloth големина 108" дијаметар; Лесна еденпарче дизајн.Пати во текот Hemmed рабови; размена н�

Пегла на ниска топлина ако е потребно.Може да се мие со ладна вода и не кајгана.Овие tablecloth се достапни во

Увезени Црното Злато Мермер Tablecloths, 100% Полиестер Влакна, 60 Inchs.Опремени За Повеќе големини Маса, во Облик

ФУНКЦИЈА : Висок квалитет на материјалите tablecloth може да го разубават вашиот трпезариска маса, да го напр

6 инчи, 5 х 1.20 x 80 инчи и пајажина тркалезна маса поклопецот е прибл.18 инчи, прибл.Материјал : каминот шамиј�

Винил Површина за Лесна Грижа.Хлоридслободен PEVA.Ги чистат со влажна крпа користејќи благ сапун решение.

Пвц.ГОЛЕМИНАПравоаголна маса крпа големина е 54 x 72 инчи,одговара за правоаголник маси или триаголник, та

"Queotty" е професионална домаќинството продавница.❤Материјал : памук и лен; лесно да се грижи : машина за ми

▶ Отпорни на топлина placemats : Овие маса душеци може да биде ефикасно изолирани до 176°F (80°C) за да се заштити

Ве молиме да се чувствуваат слободни да купите парична казна tablecloths!.Нема намалување, без брчки.Лежеше р�

ЖИВОСТ И ИСКРА : се Донесе модерен пресврт до вашата маса е прилагодувања со овој swish парче.Овие lustroоблог

100% Лен.Увезени.Машина перат 100% чиста постелнина 100% Европскиот лен.Производ Димензија : 98.0"L x 67.0"W x 0.39"H пре

Сатен.Цел над $39.99 право на БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ,се комбинираат со било Tableclothsфабрика предмети.Како да се Г

Направи отворено јадење бриз со клип на наутички јазол маса крпа тегови.Табела курс за непречено крпа и

Please wait...