0
clear
  • ZXNQ Антички Механички Калкулатор - 1978 Ретро Десктоп Рака Чудак Калкулатор - Може да се Користи Нормално - 35.52516.5 CM
  • -20%
  • -20%
ZXNQ Антички Механички Калкулатор - 1978 Ретро Десктоп Рака Чудак Калкулатор - Може да се Користи Нормално - 35.52516.5 CM

ZXNQ Антички Механички Калкулатор - 1978 Ретро Десктоп Рака Чудак Калкулатор - Може да се Користи Нормално - 35.52516.5

DEN 1377.60

Достапност
Достапно за нарачка

На рака-извит калкулаторот ја користи опрема движењето да заврши пресметки.Во средината на предниот дел од трупот на авионот е 10-цифрен број на копче со повеќе shift менувачот.Види слика за специфични детали.Внатрешната структура е алуминиумски, брзини се челик, и копчињата се пластични.5 CMNumber на цифри : 10 digits The пакетот вклучува : 1* Calculator NOTE : Поради возраста, делови се малку носени, мали дефекти се неизбежни, Видете на слика за специфични детали.Механичка рака-извит Калкулатор во 1978s е многу редок модел со мазна рака cranking.ЗАБЕЛЕШКА : Бидејќи на возраста, делови се малку носени, мали дефекти се неизбежна, И таму не е manual, ќе може да се провери работата метод онлајн.Бидејќи на додавање на "повлекува тркала", проблемот на носење и континуирано пресметка е решен, и четири аритметички операции може да се врши.Тоа може да се користи рамномерно и нормално.SERVICE : Ако имате било какви прашања во врска со нашите производи, ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате преку е-маил и ние ќе ви ги даде задоволителен одговор во рок од 24 часа.Се тресат дршката и назад неколку пати, ќе може да го направи тоа, одземање, множење и поделба, и вие исто така може да се пресмета квадратни броеви, коцка броеви, квадратни корени, коцки, па дури и тригонометриски функции и логаритмите.Сликата е вистински објект и совршен треба да се биде внимателен да се купи!.Сликата е вистински објект и совршен треба да се биде внимателен да се купи!.Калкулаторот во моментов е достапен за нормална употреба.По половина век, објекти не се само стари, но, исто така добро во боја.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Моќ извира покриени од еден ден.СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им

Apeach / Рајан 12Цифрениот Код.Управувани од страна на Соларна Енергија ИЛИ AG10 Батеријата.Силиконски grippy п

Овој волшебник ќе ви помогне во решавање на најсложените на пресметки.За секојдневна употреба, овој кал

Поради разновидноста на производот избори, ве молиме потврдете го на големина и боја Ве молиме проверет

На копчињата се направени од гума материјал и да се чувствуваат удобно.Страната е круг и да не ги повред

【За Публиката】Калкулатор е погодна за секој бизнисмен, работник, наставник, ученик или некој што треба

АБС материјал.Големина x 6.5 4.1 x0.27 Во.Лесен и пренослив : тоа не заземаат многу биро простор, но тоа е довол

ИЗГЛЕД : Голем екран 12малку екранот,разумни агол на гледање,директно одбор дизајн;рационализација на те

На копчињата се направени од гума материјал и да се чувствуваат удобно.Страната е круг и да не ги повред

Тоа е во согласност со човековите навики, удобно да го допрам, јасен и лесен за читање броеви, погоден за

Изглед : Голем екран 12малку екранот,разумни агол на гледање,директно одбор дизајн;рационализација на те

【Погодно за Полнење】калкулатор поддржува да биде обвинет од страна соларни или резервната батерија, м

2 инчен Тежина : Околу.Удобен за Носење : Keychain дизајн е лесен, може да се користи во џебови и чанти, во секо

❤ Течни кристали обезбедува големи, леснизачитање броеви за максимална удобност за гледање...

*Човечкимашина дизајн со големи копчиња, мазен и лесен за употреба копчиња, тивко и нечујно, насликани т

На копчињата се направени од гума материјал и да се чувствуваат удобно.Страната е круг и да не ги повред

Се продаваат како 1 Секој.Dual соларни / батеријапогон за сите услови на осветлување.Голем 15 mm цифра големи

АБС материјал.Големина x 6.5 4.1 x0.27 Во.Лесен и пренослив : тоа не заземаат многу биро простор, но тоа е довол

ШИРОКО ПРИМЕНЛИВИ Погоден за канцеларија, училишна и домашна употреба.Ве молиме да се потсети дека пор

Овој калкулатор може да се направи вашиот пресметки полесно, да се забрза дигитална обработка, и да го п

14.5×3.5×18.5 cm.Стационарни кои можат да бидат среќни само со тоа што во неа.Тоа ќе биде пријатно да притиснет

Соларна и енергија од батеријата опции на располагање.Екранот Димензии : 3"W x 1"H Тело Димензии : 3.75"W x 6"H Оп

Две Моќ Опции : Двојна моќ опции, соларна енергија или од резервната батерија опција, сончевата енергија

Please wait...