0
clear
  • SprintBooster SBAU0011S Plug-N-Игра Перформанси Надградба Моќ Конвертор
  • -20%
  • -20%
SprintBooster SBAU0011S Plug-N-Игра Перформанси Надградба Моќ Конвертор

SprintBooster SBAU0011S Plug-N-Игра Перформанси Надградба Моќ Конвертор

DEN 765.60

Достапност
Достапно за нарачка

Перформанси во секунди.Во електронски контролен системи, педалот за гас на возилото е поврзан со сензор кој го испраќа сигнал до ЕКИ, кој работи на гас.На ECU се зголемува или намалува гас напор врз основа на вашиот педалот за гас педалата на текст, меѓутоа тоа не секогаш се преведе на инстант одговор.Полесно ќе почне на ридови.Спринт Бустер е одредена апликација хардвер базиран производ, специјално дизајниран за вашиот автомобил.Време на одговор е драматично се подобрија.Повеќе за задоволување на возачко искуство.Инсталира во минути.Овој уред е конструиран за да се подобри забрзување на drive by-wire автомобили со континуирано мерење и претворање на дигитален сигнал обезбедување на ECM (Електронска Контрола Модул) со нови и изменети сигнал.Спринт Бустер подобрува одговор, се зголемува педалата за внесување чувствителност и испорачува повеќе импресивен исклучите линија перформанси.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Чипови Портата, основана во 2010 година, е професионална купување на Б2Б & B2 C алатка во електронски компоне

Универзални AC влез 90~305 VAC.Висока ефикасност до 96%.Fanless дизајн, ладење страна на слободен воздух конвекциј

Апликации : .Батеријата напојува опрема.Безжичен Модул,NRF24 L01 CC1101 CC2500 итн.MCU Развој Одбор,AVR СЛИК FPGA / CPLD STM32

Чипови Портата, основана во 2010 година, е професионална купување на Б2Б & B2 C алатка во електронски компоне

Моќ извира покриени од еден ден.СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им

Во текот тековната заштита18650 Li Fe PO4 батеријата пак ќе прекинете полнењето кога тековната над 26 A(AMP) и ќе

Употреба : Се Универзални.Пакет : Yes.Канал : 1 Поддршка за апликација : Нема.Безжична комуникација : Жица Ко

Чипови Портата, основана во 2010 година, е професионална купување на Б2Б & B2 C алатка во електронски компоне

Чипови Портата, основана во 2010 година, е професионална купување на Б2Б & B2 C алатка во електронски компоне

Професионален високо тековната жици дизајн и изработка на тој начин можат да го издржат шок на високо с

Се донесе нов развој и DIDRC (Динамичен Intermodulation Distortion Reduction Circuitry) кој го контролира динамична бучава.Носат

Чипови Портата, основана во 2010 година, е професионална купување на Б2Б & B2 C алатка во електронски компоне

Моќ извира покриени од еден ден.СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им

Поддршка за влез обратна поларитетот заштита и ТЕЛЕВИЗОРИ во текот напон заштита.Поддршка за излез во т

Моќ извира покриени од еден ден.СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им

Please wait...