0
clear
  • Правоаголникот Tablecloth Денот на Независноста Gnome Црвена Сина Бивол Plaids Декоративни Маса Крпа, Памук, Лен Табела Покритие за Јадење во Кујна Свадби Tabletop Декорација 60x16
  • -20%
  • -20%
Правоаголникот Tablecloth Денот на Независноста Gnome Црвена Сина Бивол Plaids Декоративни Маса Крпа, Памук, Лен Табела Покритие за Јадење во Кујна Свадби Tabletop Декорација 60x16

Правоаголникот Tablecloth Денот на Независноста Gnome Црвена Сина Бивол Plaids Декоративни Маса Крпа, Памук, Лен

DEN 575.76

Достапност
Достапно за нарачка

Може да се мие со ладна вода и не кајгана.Спецификација : Направен од висок квалитет на трајни памук, лен ткаенини.Пегла на ниска топлина ако е потребно.Нашите tablecloth е машина мие и не е лесно да се деформирани.Тоа е погоден за Dinning Соба Tablecloth, Партија Tablecloth, Кујна Tablecloth, Бебе Туш Tablecloths, Свадба Tablecloth и Пикник Tablecloth, итн.Присутни на оваа деликатна подарок за вашето семејство и уживајте во пријатна вечера заедно.Ве молиме да се измери големината пред купување.Лесно Нега : Течности како кафе, сок, вино и така натаму можат да бидат брзо избришани чистење со влажна крпа или салфетка.Овие табела облека се достапни во различни големини : 53x53in 53x70in 54x54in 54x79in 54x87in 54x109in 54x120in 60x60in 60x84in 60x90in 60x104in 60x120in 60x140in 60x162in На tablecloth е погоден за повеќето видови на маси, како правоаголник, квадрат и круг.Може да се мие со ладна вода и не кајгана.Нашите tablecloth е машина мие и не е лесно да се деформирани.Нашите tablecloths се направена од високо квалитетни трајни памук, лен ткаенини, совршен за да се заштити вашиот маси и мебел од гребнатини, дамките и сончевите зраци и ги красат вашата соба.Не истекува, што го прави совршен табела покрие заштитник за вашата маса.

Спецификацијата

Made of high quality durable cotton linen fabric. :
The package include 1 piece tablecloth. :
Features:
Our tablecloths are crafted from high quality durable cotton linen fabric, perfect to protect your tables and furniture from scratches, stains and sun rays and decorate your room. :
Our table cloth is oil-proof, stain proof, scratch and water proof. No leaks, making it the perfect table cover protector for your table. :
These table cloths are available in various sizes:
53x53in :
53x70in :
54x54in :
54x79in :
54x87in :
54x109in :
54x120in :
60x60in :
60x84in :
60x90in :
60x104in :
60x120in :
60x140in :
60x162in :
The tablecloth is suitable for most types of tables, such as rectangle, square and round. Can accommodate 6-10 people together. :
Tablecloths can be folded and carried easily. It’s suitable for Dinning Room Tablecloth, Party Tablecloth, Kitchen Tablecloth, Baby Shower Tablecloths, Wedding Tablecloth and Picnic Tablecloth, etc. :
Present this delicate gift to your family and enjoy a pleasant dinner together. :
Easy Care:
Liquids like coffee, juice, wine and so on can be quickly wiped clean with a wet cloth or napkin. :
Our tablecloth is machine washable and not easily deformed. You can wash with cold water and do not bleach. :
Iron on low heat if required. :
Warm Tips:
Please measure the size before purchasing. :
The tablecloths may be a different from the picture due to the lighting and display. :
All dimension are measured manually with deviation at 0.08-0.2 inch. :

Со стоката дадена додека купуваат

Табела тркач е направен од високо квалитет на памук и полиестер влакно, мека текстура, силни и издржлив

Направи отворено јадење бриз со клип на наутички јазол маса крпа тегови.Табела курс за непречено крпа и

Hiasan е бренд кој се стремиме да се обезбеди подобра tablecloth за секоја клиенти со прифатлива цена.Машина пер

Валентин Изреки и Симболи 100% Винил overlaying 100% Полиестер Фланелен боксери Поддршка.Меки, Тенки и Лесни Вин

Полиестер,сатен.Tablecloth големина 108" дијаметар; Лесна еденпарче дизајн.Пати во текот Hemmed рабови; размена н

Пвц.ГОЛЕМИНАПравоаголна маса крпа големина е 54 x 72 инчи,одговара за правоаголник маси или триаголник, та

На уникатен дизајн ќе се претвори вашиот здодевни табела во домот и чиста маса,ви нуди ефтин уште голема

100% Полиестер.Донесе на божиќ расположи и духот во својот дом.Европската цвет божиќ tablecloth ќе заличи до ва

Заврши со пораби рабови.Не Железо или машина за миење или сува.Фланелен боксери поддржани за да се намал

Ве молиме да се чувствуваат слободни да купите парична казна tablecloths!.Нема намалување, без брчки.Лежеше р

Големина:100% полиестер tablecloth мерки 60"x84".Табела корица вклопува маси кои седиште 68 луѓе.Материјали : Исту

Можете да ги красат вашата трпезариска маса за семејно обединување, партија или некои посебни денови, с

Sequin,mesh.Материјал : Sequin tablecloth карактеристики 3ММ круг sequins stitched на мрежа позадина.Употреба : Нашата sequin tablec

БЕСПРЕКОРНА БЛОК ПЕЧАТЕЊЕ ФЛОРАЛНИ PAISLEY СЛОН DESIGNA прекрасни рачно изработени tablecloth истакнување спектак

Полиестер 2 ПАКЕТ СЕТ, ПОВЕЌЕ ЕКОНОМСКИ : Секој пакет вклучува 2 парчиња од правоаголни tablecloth, мерење 60"x102

Мултифункционален Tablecloth : Ова Tablecloth е Многу Погоден за Секојдневна Употреба, за Лица, Празници, Угостите

1.Зголемување на должината на droop според личните желби 2.На пример : трпезариска маса 60120cm, може да нареди 1

Лесно Care Machine перат, нежно циклус, железо во можност и собори сува, не кајгана.Мерка вашата маса големина

Plaids, Материи и Polka Точка Shamrocks.Чисто Зелена Позадина на Среќа 4 лист clovers 100% Винил overlaying 100% Полиестер Флане

ГОЛЕМИНА : Правоаголник Tablecloth големина како 49x63 инчи.Чувајте ги Вашите Маса Од Нечистотија и Нула : Ако н

НАСТАНОТ УКРАСИ – Пар овие полиестер tablecloths со други Balsa Circle свадба декорација, како што катедрата ги по

Пегла на ниска топлина ако е потребно.Може да се мие со ладна вода и не кајгана.Овие tablecloth се достапни во

Големина : Правоаголник со големина како 52" x 70", седишта 46 луѓе.Ве молиме љубезно ве молиме ПРОВЕРЕТЕ ја о

Железо при мали прилагодувања доколку е потребно.Оваа Премија tablecloth е совршен за секојдневна употреба,

100% Лен.Увезени.Машина перат 100% чиста постелнина 100% Европскиот лен.Производ Димензија : 98.0"L x 67.0"W x 0.39"H...

Винил Површина за Лесна Грижа.Хлоридслободен PEVA.Ги чистат со влажна крпа користејќи благ сапун решение.

Можете да повторна употреба за годините што доаѓаат.Тоа е совршен за различни прилики, вклучена вечери,

Тешки доволно за да drape убаво и нема да се движат надвор од табела врвот лесно.Одлична drape, исклучително м

Увезени Црното Злато Мермер Tablecloths, 100% Полиестер Влакна, 60 Inchs.Опремени За Повеќе големини Маса, во Облик

ЕСЕН ДИЗАЈН : Оваа есен tablecloth има класичен maple leaf шема, и оваа есен елемент е неопходен декорација со трпе

Please wait...