0
clear
  • Филтри Регулаторот Единица, Воздушниот Компресор Протокот на Филтерот за Регулатор на Притисок Lubricator Вода Масло Сепаратор Комбинација Единица за Опрема(GC300-08)
  • -20%
  • -20%
Филтри Регулаторот Единица, Воздушниот Компресор Протокот на Филтерот за Регулатор на Притисок Lubricator Вода Масло Сепаратор Комбинација Единица за Опрема(GC300-08)

Филтри Регулаторот Единица, Воздушниот Компресор Протокот на Филтерот за Регулатор на Притисок Lubricator Вода

DEN 1269.60

Достапност
Достапно за нарачка

Дренажа Начини : Доаѓа со 3 видови на дренажа начини за да изберете од, вклучувајќи ги и прирачник, диференцијални притисок и автоматски дренажа, како и, тоа може да работи трајни производи за неколку години.Спецификација : Предмет Тип : Воздушниот Компресор Проток Филтер Материјал : Алуминиум Легура Модел GC300-08 GC300-10 GC300-15 Работни Медиум Воздух Цевка Калибар PT1/4 PT3/8 PT1/2 Филтер Елемент Точноста 40µm или 5µm Оперативен Притисок Спектар Автоматски и Диференцијална Притисок Дренажа Тип : 0. Имајте на гасоводот чисти да се продолжи работниот век; 2.Користете сад сапун за чистење.9 Mpa (20-130 Ps) Прирачник Дренажа Тип : 0.Подобра Контрола : На снабдувањето со нафта може да се пресметува преку скала прстен позиција, и lubricator, исто така, им овозможува на места каде се полни гориво без прекин,ова уникатно дизајнирани и во облик на производ е длабоко го засака од страна на повеќето клиентите.Добро Филтрирање : Има висока ефикасност во отстранување на вода и честички, филтер ветувања сигурен притисок регулатива и висока точност,не е лесно да бидат оштетени или неисправни, оваа ставка може да се користи за долго време без да се грижите,имаме тестирани на удобност и трајност на производот.9 Mpa (7-130 Ps) Доказ Притисок 1.5 Mpa(215 Psi) Температурата на работа Спектар -20℃-70℃ Филтер Првенство Капацитет 40 CC Снабдувањето со Нафта Првенство Капацитет 75 CC Препорачува Подмачкување на Нафта ISO VG32 или Еквивалент на Нафта Компоненти Притисок Регулирање на Вентил GR300-08 GR300-10 GR300-15 Atomized Lubricator GL300-08 GL300-10 GL300-15 Филтер GF300-08 GF300-10 GF300-15 Пакет Листа : 1 x Воздушниот Компресор Проток Филтер Забелешка : 1.Лесен за Инсталација : Фирма и брза конекција значи лесен за инсталација може да се заврши во рок од неколку минути,за било какви прашања во врска со тоа,не двоумете се да ни e-mail, ние ќе се обидеме потрудиме да ги реши тоа за вас како е можно поскоро.

Спецификацијата

Item Type:
Air Compressor Flow Filter
Material:
Aluminium Alloy
Model GC300-08 GC300-10 GC300-15 Working Medium Air Tube Calibre PT1/4 PT3/8 PT1/2 Filter Element Accuracy 40μm or 5μm Operating Pressure Range Automatic and Differential Pressure Drainage Type:
0.15-0.9Mpa (20-130Ps)
Manual Drainage Type:
0.05-0.9Mpa (7-130Ps) Proof Pressure 1.5Mpa(215Psi) Operating Temperature Range -20℃-70℃ Filter Cup Capacity 40CC Oil Supply Cup Capacity 75CC Recommended Lubricating Oil ISO VG32 or Equivalent Oil Components Pressure Regulating Valve GR300-08 GR300-10 GR300-15 Atomized Lubricator GL300-08 GL300-10 GL300-15 Filter GF300-08 GF300-10 GF300-15 
Package List:
1 x Air Compressor Flow Filter :
Note:
1. Keep the pipeline clean to prolong the service life; :
2. The bowl body is made of polycarbonate resin, do not use solvents, such as trichloroethylene diluent, etc. Use dish soap for cleaning. :

Со стоката дадена додека купуваат

Ќе Купување 1 Buc Ослободување Имајќи 8301103 2.166" ID Компатибилен Со Монтана 4340, 4344, 4940 100% сосема нов и висок кв�

Компатибилен со i Phone SE (2020 верзија САМО) & i Phone 7 / 8 (НЕ се КОМПАТИБИЛНИ СО ПЛУС МОДЕЛИ).Мека внатрешна slipcover

Спецификации : .LED Светилки : 64 компјутери.Облик : Ring Light : Топло и Ладно Light Outer Дијаметар : 15.5 cm Inside Дијамета

Вино, Полица Ѕид : Изгледа Носталгични и Модерна, Таа Може да Биде Беспрекорно се Интегрира во Широк Спек

Се вклопува 1999 2016 година Ford E150 E250 E350 E450 E550 F150 F250 F350 FF 450550 Супер должност пикап камиони со акции кабината м

Материјал : ABS, Цврст дизајн, и прилагодливи, да ви помогне да снимате вашиот секојдневен живот.Прстен св�

НОЌТА Filter Antiлесни оштетувања на филтерот за да може ефективно да се намали светлина загадувањето и да с�

2x ПОСТРОГИ отколку типични брише!Сите Намена, 9 Чистење Агент Формула.Илјадници користи отстрани маст, м

Идеален дизајн за исполнување на федералните и HUD домување спецификации, ова KETCHAM медицина кабинет има з

Престане да се грижиш и да се ужива на отворено!.Одличен за изградба, тешка индустрија употреба, или како

Близнаци Утешителот Сет.Сет вклучува : 1 Утешителот (66" x 86"), 1 Перница Шарлатан (20" x 26"), 1 Рамен Лист (66" x 96"), 1

Алуминиумско шише за вода за спорт и патување.Важно : НЕ се препорачува за употреба на топли пијалаци.То�

Рекорд и да управуваат со еден сензор IP камери до 5 MP (2592x1920), со 80 Mbps максимална продуктивност (што е еднак

24 Џебови Чевли Организатор Детали : Материјал : Неплетени Ткаенини Еден Пакет Тежина : 0.Не плаќаат ценит�

Компатибилен со i Phone SE (2020 верзија САМО) & i Phone 7 / 8 (НЕ се КОМПАТИБИЛНИ СО ПЛУС МОДЕЛИ).Мека внатрешна slipcover

Количка за да зачувате простор ★★★★★Декоративни★★★★★ 1.Повеќенаменски : Здрав кошница има доволно

До 12 MP 16 IP Камера Влезови, 160 Mbps пропусен Опсег.H.265+ / H 265 / H 264+ / H 264 / MPEG4 Компресија.HDMI Видео Излез До 4 K (3840 x 21

Објектот мора да се врати во нови и некористени состојба.Можете да се вратите оваа точка од која било пр�

✔ИНДУСТРИСКИ ДИЗАЈН : Lumiled Гроздобер Ѕид Светилка.Стил : Индустриски, Традиционално, Арт Деко, Куќа, Селс

Оваа Заверена Обновена производот е тестиран и сертифициран да се погледне и да работат како нови.На refur

Појачани и зацврстен хром vanadium челик.Еден раце реверзибилна ratchet механизам.Позитивни штекер механизам �

Празник шишиња и стакло носителите на забавен начин за да го прослават.Една исклучителна насмевка, лице

Алуминиумско шише за вода за спорт и патување.Подобро од користење на пластични или стаклени шишиња со �

Предмет тип : Прекинувачи.Актуелни : 630 A.Број на модел : XCMD2108 M12 ZCMD21 M12+ZCE08 Карактеристики : 11 Тип на прекину�

16 Канал Видео Recorder DVR Функција : Поддршка Live View, Складирање, Репродукција до 16 HDTVI / Аналогни / Аналогни HD

Губење На Материјал : Руската Русокоса Човечка Коса.Боја на коса : 613 Русокоса Човечка Коса на Снопови со

Детската соба : многу погодна за чување на детски играчки, бебе ќебиња, играчка кутии, играчки за складир

Овој случај е само компатибилни со i Phone 11 ПРО.НЕ се компатибилни со i Phone 11 или 11 ПРО MAX.На adidas i Phone 11 Про слу

Компатибилен Со : Sceptre U650 CVUMC.Боја : Црна отпорен на гребење заврши.Низок Профил става вашиот ТВ само .75" во

Please wait...