0
clear
  • Од универзитетот алпен 63300008100 Dowel вежби ХСС-Co5 PCTMProfi Holz (8 Парче)
  • -20%
  • -20%
Од универзитетот алпен 63300008100 Dowel вежби ХСС-Co5 PCTMProfi Holz (8 Парче)

Од универзитетот алпен 63300008100 Dowel вежби ХСС-Co5 PCTMProfi Holz (8 Парче)

DEN 239.76

Достапност
Достапно за нарачка

Топлина отпорни од ХСС CO5 челик.Остри пред-секачи за прецизно дупки.Pin-точка точноста поради центар совет.Опсег на примена : 5% кобалт-легирани jobber вежби со голема топлина отпорни до 650 C. За дупчење во мек и тврд дрво, во chipboards, fi breboards, за дупчење dowel дупки.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Квалитетот high speed челик обезбедува битови супер тешко, остар и сечење ефикасно со импресивни своите пер�

Тип На Производ : Алатки.Пакет Димензии : 7.0" L X3.0" W X2.9" Х Земја На Потекло : Сад.Пакет Тежина : 0.21 g.Овој произ

Тоа нуди целосен асортиман на Инструмент Додатоци за стотици апликации.Тоа е лидер во алатка додатоци з

????????【5 Pcs 5 / 16" Кобалт Вежба Битови】5 Pcs 5 / 16"(Кол 7.94 mm) × 33 / 16"(Flute Должина 80.96 mm) Метал Вежба Битови со пласти

Производот е 1 / 16" Титан Вежба Малку.Лесен за употреба.Производот е произведен во Кина.Титаниум слој за м

Производ 1 : Изграден за да се справи со поголеми вежба битови до¾".Производ 1 : Прилагодлив материјал пол�

1 / 8" 3.175 mm месо тело.Предаден во заштитна пластична случај.Јапонски направен волфрам карбид битови.Мулти

Произведени од М2 премија одделение high speed челик.За употреба во широк спектар на материјали во железо и ч

Пакет Димензии : 0.965 H x 16.840 L x 4.140 W (сантиметри).Изградени да издржат висок вртежен момент товари и екстрем

Hitachi Power Tools е преименувана во Metabo HPT.Истата голема tools, со само ново име.Брзи Промени ХСС Пилот Вежба Малку

Стандард Геометрија Вежби Цврсти Карбид.DC150 Изврши солидна карбид вежба со внатрешна coolant.Одделение : WJ3

Империал големини, писмо големини, жица се измери или број големини, и метрички големини се достапни как

Стандард Геометрија Вежби Цврсти Карбид.DC150 Изврши солидна карбид вежба со внатрешна coolant.Одделение : WJ3

Десната рака спирала, 38 степен хеликс.Параболична flute 130 Степен точка агол.Направени на кобалт челик.Под�

Тешки Black Gold Jobber Вежби надмине обичните jobber вежби со продорен побрзо и трае подолго.Направени од премиум

Стандард Геометрија Вежби Цврсти Карбид.DC150 Изврши солидна карбид вежба со внатрешна coolant.Одделение : WJ3

Стандард Геометрија Вежби Цврсти Карбид.DC150 Изврши солидна карбид вежба со внатрешна coolant.Одделение : WJ3

Категорија : Машинска Дупчење и Holemaking.Jobber Должина Малку Вежба, Вежба Малку Големина 11.00 мм, Вежба Малку Т

Highspeed челик алатки се добри за повеќето општа намена апликации, нуди комбинација на цврстина и жилавост

Квалитетот high speed челик обезбедува битови супер тешко, остар и сечење ефикасно со импресивни своите пер�

Карактеристики : Усвојување на навој еден ритам дизајн, пресврт вежба малку носи брзо чип отстранување.9

Ефикасни во дупчење тешки, висока затегнувачка цврстина материјали, како челик, inconel и титаниум...

ДИМЕНЗИИ Вклучува : 1 / 16"(1.59 mm), 5 / 64"(1.98 mm), 3 / 32"(2.38 mm), 7 / 64"(2.78 mm), 1 / 8"(3.18 mm),9 / 64"(3.57 mm), 5 / 32"(3.97 mm), 11 / 64"(4.37 mm), 3 / 16"(4.

Highspeed челик алатки се добри за повеќето општа намена апликации, нуди комбинација на цврстина и жилавост

Дизајниран за дупчење дрво мек метал и цврст метал.Површината се третира за да се вардат од топлината и �

【Производ Димензија】 Сечење Дијаметар : 15mm / 0.59 инчен; вкупна Должина : 150mm / 5.91 инч 【Високи Перформанси �

Стандард Геометрија Вежби Цврсти Карбид.DC150 Изврши солидна карбид вежба без внатрешни coolant.Одделение : W

【Производ Димензија】 Сечење Дијаметар : 18mm / 0.71 инчен; вкупна Должина : 150mm / 5.91 инч 【Високи Перформанси �

【Производ Димензија】 Сечење Дијаметар : 16mm / 0.63 инчен; Сечење на Работ Должина : 70mm / 2.76 инчен; вкупна Дол�

Име на производ : Пресврт Вежба Битови;Материјал : ХСС.Боја : Темно Сива боја;Сечење Дијаметар : 2.6 mm / 0.102".�

Please wait...